Lietuvoje

2021.06.18 14:12

Nausėda sako palaikąs tiesioginių mero rinkimų įtvirtinimą

LRT.lt2021.06.18 14:12

Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį susitikęs su Lietuvos savivaldybių asociacijos vadovybe teigė palaikąs tiesioginių mero rinkimų įtvirtinimą.

Susitikime dalyvavę savivaldybių merai iš daugumos Seime atstovaujamų politinių partijų taip pat pasisako už Konstitucijos pataisas, kurios leistų išsaugoti dabartinį merų statusą.

Anot prezidento, 2015 m. įteisinti tiesioginiai merų rinkimai pasiteisino ir šiuo metu veikiantis modelis atitinka visuomenės lūkesčius, rašoma prezidentūros pranešime. Tačiau šalies vadovas „supranta politines realijas ir matydamas skirtingas pozicijas Seime, kviečia visas suinteresuotąsias grupes kiek įmanoma greičiau rasti kompromisą, kuris būtų priimtinas daugumai Seimo narių, kurių balsų reikia Konstitucijos pataisoms įteisinti“.

Prezidento patarėjas Mačiulis: neišeiti ir nepasikalbėti su mitinguotojais būtų nepagarba

Šią savaitę tiesioginių merų rinkimų ir tam reikalingų Konstitucijos pataisų klausimus G. Nausėda aptarė ir susitikimuose su Seimo pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen, opozicijos frakcijų seniūnais ir savivaldybių merais.

Reikiamos Konstitucijos pataisos Seime turėtų būti pateiktos kitą savaitę.

Susitikime su Lietuvos savivaldybių asociacijos vadovybe taip pat aptarti savivaldybių finansinio savarankiškumo klausimai, Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonių įgyvendinimas, trumposios maisto grandinės ir smulkiųjų ūkių skatinimas.

Susitikime dalyvavo Lietuvos savivaldybių asociacijos direktorė Roma Žakaitienė, prezidentas Mindaugas Sinkevičius ir viceprezidentai: Elektrėnų meras Kęstutis Vaitukaitis, Lazdijų merė Ausma Miškinienė, Palangos meras Šarūnas Vaitkus ir Akmenės meras Vitalijus Mitrofanovas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.