Lietuvoje

2016.07.23 15:19

Nuo rugpjūčio korespondencija pasieks tik tvarkingas laiškų dėžutes

BNS 2016.07.23 15:19

Nuo rugpjūčio korespondencija pasieks tik tvarkingas laiškų dėžutes, kitu atveju visas siuntas be išankstinio pranešimo bus galima atsiimti pašte, perspėja Lietuvos paštas.

„Tiems, kas dar neturi įsirengę tvarkingų gaunamųjų laiškų dėžučių, raginame nedelsti ir per ateinančią savaitę jas įsirengti. Neturint laiškų dėžutės ar, jeigu gaunamųjų laiškų dėžutė yra nerakinama, sulūžusi ir nesandari, nuo rugpjūčio 1-osios jose nebus paliekamos nei pašto korespondencijos siuntos, nei prenumeruojami spaudos leidiniai“, – pranešime cituojama Lietuvos pašto Pašto tinklo tarnybos direktorė Inga Dundulienė.

Pasak jos, nerakinama ar nesandariai užsidaranti laiškų dėžutė yra viena iš dažniausių dingstančių pašto siuntų priežasčių, o kiaurose gaunamųjų laiškų dėžutėse paliekami laiškai ar spaudos leidiniai lyjant lietui permirksta, tai sukelia nepatogumų patiems adresatams.

Pašto įstatymas įpareigoja gyventojus įsirengti rakinamas, aiškiai ir suprantamai numeruotas gaunamųjų laiškų dėžutes, kurios turi būti laiškininkams lengvai prieinamose vietose: daugiabučiuose namuose  – kiekvienoje laiptinėje ne aukščiau kaip antrame namo aukšte; individualiuosiuose namuose – prie įėjimo į gyvenamąją teritoriją arba ant greta gatvės esančių namų sienų, tvorų, stovelių; sodininkų bendrijose  – prie pagrindinių įvažiavimų į sodininkų bendriją; įmonėse, įstaigose ar organizacijose – prie pagrindinio įėjimo į pastatą.