Lietuvoje

2021.06.18 07:35

SAM paneigė, jog nuo COVID-19 planuojama skiepyti paplūdimiuose

atnaujinta 14.10
BNS2021.06.18 07:35

Sveikatos apsaugos ministro patarėja penktadienį naujienų portalui 15min.lt užsiminė apie galimybę vykdyti vakcinaciją ir paplūdimiuose, norint pasiekti platesnį dar nepaskiepytų gyventojų ratą, tiesa, popietę tai paneigta.

„Planuojame ekstremaliai skambančius būdus, bet tikime, kad tai veiks: palapinės Palangos, Šventosios paplūdimiuose. Norime, kad ta vakcina pasiektų žmonių namus iki pat durų, kad tereikėtų ištiesti ranką ir pasiskiepyti“, – portalas citavo sveikatos apsaugos ministro patarėją Justiną Aleksaitę.

Tačiau penktadienį popiet ji patikslino, jog vakcinaciją ketinama vykdyti ne paplūdimiuose, tačiau kitose prieinamose Lietuvos kurortų vietose.

„Tiesiog stebime, kad mūsų vakcinavimo sistemą reikia adaptuoti kuo arčiau žmonių. Kadangi yra tikrai pakankamai sėkmingos mobiliųjų palapinių akcijos, pavyzdžiui, Visagine turime rekordinį rezultatą, Kazlų Rūdoje, manome, kad kurortų pasirinkimas kaip strateginio vakcinavimo taško galėtų būti sėkmingas proveržis vasarą. Tiesiogiai paplūdimiuose tikrai neplanuojame skiepyti. Norime pasirinkti patogias vietas kurortuose, pavyzdžiui, Palangoje tai galėtų būti J. Basanavičiaus gatvė ar alternatyvios“, – LRT RADIJUI sakė J. Aleksaitė.

Mažiausiai viena vakcinos doze Lietuvoje, penktadienio ryto duomenimis, paskiepyta 1,19 mln. gyventojų arba 42,6 proc. visuomenės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.