Lietuvoje

2021.06.18 06:43

Penktadienį abiturientai laiko matematikos egzaminą

BNS2021.06.18 06:43

Penktadienį abiturientai laikys vieną populiariausių valstybinių brandos egzaminų – matematikos.

Jį šiemet rinkosi 16 tūkst. 857 kandidatai – per pustrečio šimto daugiau nei praėjusiais mokslo metais.

Prieš egzaminą švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė laišku kreipėsi į savivaldybių administracijų valstybinių brandos egzaminų centrų vadovus, prašydama atkreipti dėmesį ne tik į abiturientų saugumą egzaminų metu, bet ir į prognozuojamą kaitrą šalyje.

Ji paragino priminti abiturientams į egzaminus atsinešti vandens, jei įmanoma, pasirūpinti, kad jo būtų ir egzamino rengimo vietoje, taip pat užtikrinti patalpų vėdinimą ar ventiliavimą.

„Nors ir nėra nustatytų reikalavimų egzaminus laikančiųjų aprangai, gauname iš moksleivių nusiskundimų, kad kai kur mokytojai neleidžia rengtis marškinėliais ar šortais. Noriu paprašyti mokyklų administracijų laisviau žiūrėti į aprangą ir patikinti mokinius, kad į egzaminus, nors tai tikrai reikšmingas įvykis, karštą dieną galima ateiti oro sąlygas atitinkančia apranga, kuri būna įprasta mokyklose mokslo metų pabaigoje kaitriau pašvietus saulei“, – sakė J. Šiugždinienė.

Brandos atestatui gauti mokinys ir buvęs mokinys turi išlaikyti du brandos egzaminus: privalomą lietuvių kalbos ir literatūros ir dar vieną dalyko brandos egzaminą ar atlikti brandos darbą. Iš viso kandidatai gali rinktis ir laikyti ne daugiau kaip septynis brandos egzaminus.

Visų egzaminų trukmė pailginama 15 minučių.

Dėl koronaviruso pandemijos egzaminų metu privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones. Naudojantis bendromis knygomis, žinynais reikia dezinfekuoti paviršius arba naudotis vienkartinėmis pirštinėmis.

Nepaisant pandemijos, šiemet brandos egzaminų sesija prasidėjo pora savaičių anksčiau nei pernai, birželio 7-ąją. Pagrindinė sesija baigsis liepos 2 dieną.

Iš viso brandos egzaminus pasirinko laikyti 27 tūkst. 539 mokiniai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.