Lietuvoje

2016.07.23 11:19

Dvi politinės partijos renkasi aptarti pasirengimą artėjantiems Seimo rinkimams

LRT RADIJAS, LRT.lt2016.07.23 11:19

Dvi partijos – „Tvarka ir teisingumas“ bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – renkasi aptarti pasirengimą rudenį vyksiantiems Seimo rinkimams.

Valdančioji „Tvarkos ir teisingumo“ partija tarybos posėdyje tvirtins kandidatų į Seimą sąrašą ir rinkimų programą. Pasak partijos pirmininko, europarlamentaro Rolando Pakso, taryba taip pat spręs, kas ves partiją į rinkimus.

Pats R. Paksas to daryti negali, nes nuo 2004 m. jis negali dalyvauti Seimo ir prezidento rinkimuose, kai per apkaltą buvo pašalintas iš prezidento pareigų. Apklausų duomenimis, „Tvarkos ir teisingumo“ partija per rinkimus sulauktų 5–7 proc. apklaustųjų paramos.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga ketina patvirtinti kandidatus į Seimą vienmandatėse ir daugiamandatėje apygardoje. Galutinis kandidatų vienmandatėse apygardose sąrašas paaiškės rugpjūčio 1 d. Šeštadienį bus patvirtintas preliminarus.

Tarp kandidatų vienmandatėse apygardose – du nepartiniai. Vienas jų – buvęs vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis. Naujausios apklausos rodo, kad už Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą balsuotų 12 proc. rinkėjų. Šiuo metu pagal reitingus ji yra antra po socialdemokratų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.