Naujienų srautas

Lietuvoje2016.07.23 10:29

Plaukdami per Lietuvą skautai tiria upių vandens užterštumą

BNS 2016.07.23 10:29

Šį savaitgalį įpusėja Jūrų skautų žygis, kurio metu jie valtimis plaukia iš Ukmergės iki Rusnės ir tiria upių vandens užterštumą.

Beplaukdami skautai taip pat vykdo ekologinį projektą, kurio metu ima Šventosios, Neries ir Nemuno paviršinius vandens mėginius užterštumui nustatyti. Žygio metu tiriami vandens nitratų, nitritų, fosfatų ir amonio rodikliai.

Šiuo metu skautai jau atplaukė į Jurbarką, o iš viso jie planuoja įveikti apie 300 kilometrų.

„Šis plaukimas kaip ir pats skautavimas siekia kelių tarpusavyje derančių tikslų. Pagrindinis iš jų, tai jaunimo ugdymas per patirtį, pasitelkiant jūrinio skautavimo idėją ir veiklas“, - rašoma skautų pranešime.

Žygyje taip pat plaukia trivietė Ukmergės jūrų skautų rankomis statyta burvaltė „Laumė“, kuri pastatyta pagal prancūzų „Petite Brise“ modelio laivo brėžinius.

Iš Ukmergės skautai išplaukė liepos 16 dieną, o Rusnę planuoja pasiekti kitos savaitės pabaigoje, o liepos 30 dieną jie tradiciškai dalyvaus Klaipėdos jūrų šventės regatos rungtynėse ir renginiuose.

Nuo Ukmergės iki Rusnės plaukia Lietuvos skautijos Vilniaus, Kauno ir Ukmergės jūrų skautai. Su jais taip pat plaukia studentai iš Ukrainos, Rumunijos ir Italijos.

Pradinė idėja savo pasigamintu laivu nuplaukti nuo Ukmergės iki Baltijos gimė ir buvo įgyvendinta tarpukario Lietuvoje, kai 1933 m. Ukmergės jūrų skautai savo darbo irkliniu-buriniu laiveliu ežerais ir upėmis nuplaukė apie 450 km nuo Ukmergės iki Klaipėdos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi