Lietuvoje

2016.07.23 01:04

Miuncheno įvykių centre atsidūrę lietuviai: ėjome priešinga kryptimi, nei girdėjosi šūviai

Kristina Aksamitaitė, 15min.lt2016.07.23 01:04

Lietuvis Vilius Radvilavičius kartu su seserimi atsidūrė kraupių įvykių Miunchene sūkuryje. Automobilių stovėjimo aikštelėje prie prekybos centro, kuriame aidėjo šūviai, stovėję jaunuoliai tapo kilusio chaoso liudininkais.

„Pirmiausia pamatėme ir išgirdome policijos automobilius, tik po to išgirdome šūvius. Prasidėjo panika“, – ką išvydo įvykio vietoje, pasakojo V. Radvilavičius.

Vaikinas teigė, kad su seserimi ėjo priešinga kryptimi, nei aidėjo šūviai: „Ir skambinome pažįstamiems, kad paimtų mus“. Tik praėję kelis kvartalus, jie sužinojo, kas dedasi: „Ir ne tik toje vietoje, bet visame Miunchene“.

Pasak lietuvio, labai daug kalbama, kad šaudyta ir kitose vietose, tačiau kol kas niekas nėra aišku: „Vokietijos policija mėgsta slėpti įvykius“.

Jaunas vyras sunkiai rinko žodžius: „Sunku nupasakoti, kas vyksta. Visas miestas uždarytas. Nevažiuoja nei taksi, nei metro“. ​Pasak jo, atrodytų, kad būtų įvesta komendanto valanda – miestas tuštutėlis.

Lietuvio sesuo Patricija prisipažino esantis ištikta šoko ir negalėjo komentuoti penktadienio įvykių.

Stebi iš namų

Miunchene gyvenančios lietuvės Elvyros Eisner namai nuo prekybos centro, kuriame penktadienį surengtas išpuolis, vos penkios minutės kelio automobiliu.

„Laimei, viską stebiu tik iš namų. Tik be sustojimo kaukia policijos sirenos, girdisi sraigtasparniai. Yra paskelbta ypatinga padėtis, visiems liepta likti namuose, neiti, kur daug žmonių ir liepta skubiai namo eiti“, – 15min pasakojo lietuvė Elvyra.

Tik kyla klausimas kaip į tuos namus sugrįžti: „Niekas nevažiuoja, stotis evakuota, viešos vietos uždarytos“.

Priminsime, kad penktadienio vakarą Miuncheno prekybos centre buvo įvykdytas išpuolis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.