Lietuvoje

2016.07.22 19:11

Užsienio reikalų ministras susitiko su į Lietuvą atvykusiais JAV kongresmenais

LRT.lt 2016.07.22 19:11

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius liepos 22 dieną susitiko su Lietuvoje viešinčia JAV kongresmenų delegacija. Su JAV politikais aptartos transatlantinės darbotvarkės ir dvišalių santykių temos: NATO valstybių vadovų susitikimo Varšuvoje rezultatai, Lietuvos ir regiono saugumo užtikrinimo priemonės ir sąjungininkų parama šioje srityje, kova prieš terorizmą, padėtis Ukrainoje, Turkijoje, Sirijoje, energetinio, informacinio ir ekonominio saugumo klausimai.

Susitikime taip pat dalyvavo Lietuvos Seimo tarpparlamentinių ryšių su JAV pirmininkas Emanuelis Zingeris ir krašto apsaugos viceministras Marijus Velička.

Daug dėmesio susitikime skirta pasirengimui reaguoti į kylančias grėsmes, taip pat Lietuvoje vykdomiems energetiniams projektams. Ministras padėkojo JAV kongresmenams už JAV indėlį į Lietuvos ir regiono saugumo stiprinimą, už Kongrese priimtą Europos užtikrinimo iniciatyvą ir pabrėžė transatlantinio ryšio svarbą ir poreikį toliau stiprinti JAV lyderystę Europoje, akcentavo transatlantinės veiksmų koordinacijos svarbą, išlaikant principingą toną dėl Rusijos.

Iš respublikonų ir demokratų partijų narių sudarytai JAV Kongreso delegacijai vadovauja respublikonas iš Jutos valstijos, Atstovų Rūmų Priežiūros ir vyriausybės reformų komiteto pirmininkas Jason‘as Chaffetsas.

Šio vizito tikslas – susipažinti su saugumo situacija regione, sustiprinti strateginius ryšius ir patvirtinti savo įsipareigojimus partneriams. Į Lietuvą iš viso atvyko vienuolika kongresmenų, kurie atstovauja Atstovų Rūmų Užsienio reikalų, Nuolatiniam žvalgybos, Priežiūros ir vyriausybės reformų, Būdų ir priemonių, Biudžeto ir Finansinių paslaugų komitetams.

JAV kongresmenai vizito metu taip pat apsilankys NATO Pajėgų integravimo vienete Vilniuje, susitiks su Lietuvoje dislokuotais JAV kariais. Tik atvykę į Lietuvą JAV Kongreso nariai dalyvavo Vašingtono aikštėje vykusiame renginyje, skirtame pažymėti Sumnerio Welleso deklaracijos, kuria JAV nepripažino Lietuvos ir kitų Baltijos šalių okupacijos, metines. Prieš atvykdami į Lietuvą, lankėsi Rumunijoje, Gruzijoje, Azorų salose, Izraelyje ir Jordanijoje, rašoma pranešime spaudai.