Lietuvoje

2021.06.17 14:21

Protestuojantys maršo dalyviai panoro pasisakyti Seime – žinią perdavė Kepenis

Modesta Gaučaitė-Znutienė, LRT.lt2021.06.17 14:21

Trečią dieną sostinėje mitinguojantys „Didžiojo šeimos gynimo maršo“ dalyviai panoro savo poziciją išsakyti Seimo salėje, posėdžio metu. Savo prašymą jie perdavė per Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) narį Dainių Kepenį, bet mitinguotojai į Seimo salę įleisti nebuvo.

„Kaip žinia, Vilniuje trečią dieną čia, už langų, susirinkę Lietuvos atstovai visuomenės, jie vadinasi Šeimų maršas ar Šeimų sąjūdis. Jie prašo čia tarti kelių minučių žodį mums visiems. Gavau prašymą perduoti jums tą prašymą ir prašau juos čia įleisti ir duoti pasisakyti“, – Seimo salėje teigė D. Kepenis.

Posėdžiui pirmininkavęs Vytautas Mitalas padėkojo už nuomonę, bet teigė, kad posėdžio darbotvarkė ir taip yra itin įtempta: „Tikrai, judėkime pagal darbotvarkę, stengimės kuo sklandžiau tą darbotvarkę išeiti. Viskas nuo to bus tik geriau.“

D. Kepenis tęsė ir prašė Seimo balsuoti dėl to, ar įsileisti mitingo dalyvius į plenarinę posėdžių salę.

Seimo vicepirmininkas Jurgis Razma kalbėjo, kad yra tradicija, kai kartais Seimo salėje suteikiamas žodis svečiams, bet tai turi būti susiję su svarstomu įstatymo projektu.

„Jeigu mes svarstytume tokio pobūdžio rezoliuciją ar kažką, ką kelia protestuotojai, toje dalyje būtų galima spręsti ar suteikti žodį svečiams. Dabar nei iš šio, nei iš to, prie biudžeto projekto, kurio svarstymą pradėsime, suteikti žodį pareiškimams, nematau pagrindo. Turime dirbti pagal darbotvarkę, tokių balsavimų neturi būti“, – kalbėjo J. Razma.

V. Mitalas citavo Seimo statutą, kuriame numatoma, kad posėdžio pirmininkas gali suteikti suteikti žodį kitiems asmenims, tik jei Seimas neprieštarauja. Anot jo, nuomonės Seime labai skirtingos, todėl reikėtų pereiti prie biudžeto svarstymo.

„Turime ilgą ir sudėtingą darbotvarkę, nebekaitinkime aistrų“, – sakė V. Mitalas.

Liberalas Eugenijus Gentvilas teigė, kad mitinguotojai nėra registruota organizacija: „Kolegos, ko jūs prašote? Kažkokia organizacija, kuri yra neregistruota, tiesiog vyksta renginys, ir neaišku vardas, pavardė. Užėmę vyno rūsį bent sugebėkite suformuluoti reikalavimus, kol kas dar nepasakėte, kokia organizacija ir kas yra kalbėtojas. O balsuojame. Už ką?“

Konservatorius Kęstutis Masiulis teigė, kad Seimo salėje yra pakankamai mitinguotojus palaikančių Seimo narių, kurie gali posėdžio pabaigoje, kuomet numatomi Seimo narių pareiškimai, užsirašyti ir pasisakyti.

„Jeigu reikia, tai ir ne vienas galės tai pasakyti“, – sakė K. Masiulis.

Balsuoti dėl mitinguotojų įsileidimo siūlė ir Remigijus Žemaitaitis, sakydamas, kad Seime bus svarstoma rezoliucija, kurios svarstymo metu galėtų pasisakyti protesto dalyviai. Visgi balsavimas dėl to neįvyko.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.