Lietuvoje

2021.06.17 12:48

Seimo frakcijos ir komitetai turės daugiau laiko apsvarstyti valstybės pareigūnų kandidatūras

Jadvyga Bieliavska, ELTA2021.06.17 12:48

Seimo frakcijos ir komitetai turės daugiau laiko apsvarstyti kandidatus į Seimo skiriamas pareigas ar pareigas, į kurias skiriant reikia Seimo pritarimo.

Tai numatančias Seimo statuto pataisas, kurias inicijavo Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas konservatorius Stasys Šedbaras, ketvirtadienį priėmė Seimas. Jos priimtos vienbalsiai 124 parlamentarams balsavus "už".

Statuto pataisos numato, kad išvadas dėl kandidatūrų frakcijos bei komitetai turi pateikti Seimui ne vėliau kaip per 15 dienų nuo kandidatūros pristatymo Seimo posėdyje, o ne vėliau kaip per 30 dienų nuo pristatymo teikiamos kandidatūros turi būti apsvarstytos Seimo posėdyje.

Statuto pataisomis siekiama suteikti Seimo struktūriniams padaliniams ilgesnį terminą įvertinti, įsigilinti ir apsvarstyti teikiamas valstybės pareigūnų kandidatūras.

Po kandidatų pristatymo Seimo posėdyje kandidatūras svarsto Seimo frakcijos ir atitinkami komitetai, jie turi teisę suderintu laiku pakviesti kandidatus į savo posėdžius ir užduoti jiems klausimų.

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas S. Šedbaras mano, kad dabar galiojantys terminai yra per trumpi, ypač tais atvejais, kai Seimo komitetų ir posėdžių darbotvarkės yra perkrautos.

Iki šiol Statute buvo numatyta, kad išvadas dėl kandidatūrų frakcijos bei komitetai turi pateikti Seimui ne vėliau kaip per 7 dienas nuo kandidatūros pristatymo Seimo posėdyje ir ne vėliau kaip per 10 dienų nuo pristatymo teikiamos kandidatūros turi būti jau apsvarstytos Seimo posėdyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.