Lietuvoje

2021.06.17 11:47

Premjerė skeptiškai vertina idėją pasienyje su Baltarusija statyti tvorą: tam prireiktų nemažai laiko

Gailė Jaruševičiūtė, ELTA2021.06.17 11:47

Premjerė Ingrida Šimonytė skeptiškai vertina idėją sprendžiant nelegalių migrantų problemą pasienyje su Baltarusija statyti tvorą. Ministrės pirmininkės teigimu, sprendimų dėl sienos su Baltarusija saugumo stiprinimo reikia jau dabar, o tvoros statybos, jos teigimu, užimtų nemažai laiko.

„Yra tų patirčių tvorų statymo, bet yra taip pat ir tam tikras galbūt ir nekonvencinis sprendimas tokia tvora. Ir turbūt kad įvairios priemonės turėtų būti svarstomos, bet jeigu kažkas įsivaizduoja, kad Vyriausybė tvers tvorą nuo vieno Lietuvos sienos pradžios taško iki kito, tai tikrai ne“, – žurnalistams Seime teigė I. Šimonytė.

Premjerė akcentuoja, kad iš Baltarusijos plūstančių migrantų problemas reikia spręsti dabar, o tvoros pasienyje su Baltarusija statymui, pasak jos, reikėtų sugaišti nemažai laiko.

„Yra išmaniosios technologijos, kurios yra diegiamos, jų diegimą spartiname ir tikrai stengsimės pabaigti ateinančiais metais. Jeigu kažkokios kitos papildomos priemonės, pavyzdžiui, konkrečiuose ruožuose galėtų būti įgyvendinamos ir tokių ruožų yra, tai jos ir bus įgyvendinamos. Bet kad mes čia apsitversime mūro tora, tai tikrai pažadėti negaliu“, – sakė I. Šimonytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.