Lietuvoje

2021.06.17 10:50

Maldeikis ketina prašyti, kad tyrimas dėl jo įžeidimo būtų nutrauktas

Liepa Želnienė, LRT RADIJO laida „Aktualijų studija“, LRT.lt2021.06.17 10:50

Pasikalbėti su protestuotojais šalia Seimo bandęs parlamentaras Matas Maldeikis sako prašysiantis, kad dėl jo įžeidimo pradėta administracinė teisena būtų nutraukta. Politikas teigia mitinguotojų emocijų nelaikantis grėsme sau.

Apie tai konservatorių frakcijos narys sakė LRT RADIJO laidoje „Aktualijų studija“.

„Aš, tiesą pasakius, net nežinojau, kad pradėtas tyrimas, man tai naujiena. Aš esu politikas ir esu įsitikinęs, kad man, kaip valdžios ir tam tikros galios atstovui, galioja kiti kriterijai ir jeigu tas tyrimas judės toliau, aš prašysiu policijos, kad jis būtų nutrauktas. Aš tikrai to nežinojau ir net nežinau, apie kokį epizodą kalbama. Eidamas aš žinojau, kad galiu sulaukti tam tikrų epitetų, bet tai yra normalu, atstovauju tam tikras politines pažiūras, einu į vietą, kurioje žmonės turi kitokias ir kad sulauksiu epitetų yra normalu, to visiškai netraktuoju ir netraktavau kaip kažkokios didelės grėsmės sau. Tiesiog norėjau būti išgirstas“, – sakė Seimo narys.

Tyrimą dėl galimo viešosios tvarkos pažeidimo renginyje budėjusi policija pradėjo savo iniciatyva. Administracinių nusižengimų kodeksas už tokius veiksmus kaip necenzūriniai žodžiai ar gestai viešosiose vietose, įžeidžiamas kibimas prie žmonių, kiti tyčiniai veiksmai, kuriais siekiama pažeisti viešąją tvarką ir žmonių rimtį užtraukia baudą nuo 30 iki 140 eurų.

Pasak policijos generalinio komisaro Renato Požėlos, į galimai nukentėjusio asmens poziciją, kaip ir visais atvejais, būtų atsižvelgta.

„Be jokios abejonės, ar tai Seimo narys, ar bet kuris kitas Lietuvos respublikos pilietis, tyrimo metu jis turės pareikšti poziciją ir ji yra svarbi tyrimo prasme, šioje vietoje tai irgi bus ne išimtis“, – LRT RADIJUI sakė R. Požėla.

LRT.lt primena, kad keli šimtai žmonių antradienio rytą prie Seimo susirinko į protesto akciją, su jais pasikalbėti atėjęs Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos atstovas M. Maldeikis renginio dalyvių buvo nušvilptas ir iškeiktas.

Protesto akcijas prie Seimo ir Vyriausybės nuo antradienio rengia „Didžiojo šeimų gynimo maršo“ organizatoriai, jie protestuoja prieš valdančiųjų vykdomą šeimos, sveikatos politiką.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Migrantai Druskininkuose
2021.08.05 09:02

Per praėjusią parą į Lietuvą neįleistas 321 migrantas

atnaujinta 11.37
„Vilnius Burger Fest 2021“
COVID-19 TRUMPAI