Lietuvoje

2016.07.22 14:41

Generalinis prokuroras paskyrė du naujus prokurorus

LRT.lt2016.07.22 14:41

Po ilgesnės nei penkerių metų pertraukos prokuratūroje į pareigas paskirti du nauji prokurorai. Susipažinęs su dviejų atrankų rezultatais, generalinis prokuroras Evaldas Pašilis pasirašė įsakymus ir paskyrė į pareigas Kupiškyje ir Pasvalyje dirbsiančius prokurorus. Prisiekę Lietuvos Respublikai, šias pareigas jie pradės eiti nuo rugsėjo 1 d.

Paskelbus atranką į Panevėžio apygardos prokuratūros Panevėžio apylinkės prokuratūros prokuroro, dirbančio Pasvalyje, pareigas, paraiškas dalyvauti konkurse pateikė 5 reikalavimus atitinkantys pretendentai. Prokurorų atrankos komisija po konkurso geriausiu pripažino 43 metų  Arūną Čepkauską, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos prie LR VRM Kauno apygardos valdybos Nusikalstamų veikų tyrimo skyriaus vyriausiąjį tyrėją. 

Teisėsmagistro kvalifikaciją Lietuvos teisės universitete įgijęs A. Čepkauskas prokuroru taps turėdamas daugiau nei 20 metų darbo teisėtvarkoje stažą. 1994–2012 metais jis dirbo Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus 2-ojo poskyrio viršininku, o nuo 2012 metų – FNTT Kauno apygardos valdyboje.

Kita atranka vyko į Panevėžio apygardos prokuratūros Panevėžio apylinkės prokuratūros prokuroro, dirbančio Kupiškyje, pareigas. Susipažinusi su 6 pretendentų pateiktais konkursui dokumentais ir išklausiusi juos konkurso metu. Prokurorų atrankos komisija geriausiai įvertino daugiau nei dešimtmetį prokuroro padėjėjo pareigose dirbusią Jūratę Semėnienę.

Vilniaus apygardos prokuratūros Vilniaus apylinkės prokuratūroje dirbanti 43 metų J. Semėnienė M. Romerio universitete yra įgijusi teisės magistro kvalifikaciją.  Anksčiau 6 metus dirbo vidaus reikalų sistemoje, o nuo 2005 metų iki dabar – prokuroro padėjėja Vilniaus apylinkės prokuratūroje.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos teisės aktais, prokuroru gali tapti Lietuvos Respublikos pilietis, turintis nepriekaištingą reputaciją, aukštąjį universitetinį ar jam prilyginamą teisinį išsilavinimą, trejų metų teisinio darbo stažą ir sėkmingai išlaikęs pretendentų į prokurorus egzaminas, rašoma pranešime spaudai.

Po ilgos pertraukos pernai rudenį buvo surengtas ir pretendentų į prokurorus egzaminas. Iš beveik 30-ies jį laikiusiųjų tik vienam pavyko įveikti aukštą egzamino reikalavimų kartelę. Pretendentų į prokurorus egzamino, kuris vyksta dviem etapais, metu tikrinamos ir teorinės, ir praktinės pretendentų žinios iš įvairių teisės sričių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt