Lietuvoje

2016.07.22 14:45

Vietnamas išduos Lietuvai verslininką S. Rachinšteiną

BNS 2016.07.22 14:45

Vietnamas sutiko Lietuvai perduoti nuteistą ir nuo bausmės pasislėpusį verslininką Sergejų Rachinšteiną.

Generalinė prokuratūra neseniai gavo atsakymą iš Vietnamo dėl sprendimo perduoti šioje valstybėje sulaikytą Lietuvos pilietį Lietuvai, pranešė prokuratūra.

Kaip skelbė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT), Lietuvos ieškomas verslininkas S. Rachinšteinas sulaikytas sausio 21 dieną Vietname, Hošimino mieste. Iki tol iš Vietnamo nebuvo nė vienos ekstradicijos į Lietuvą. Dėl asmens ekstradicijos Vietname sprendžia kompetentinga ministerija, o vėliau teismas priima sprendimą dėl asmens išdavimo užsienio valstybei.

Daugiau informacijos prokuratūra ir Teisingumo ministerija pateiks spaudos konferencijoje penktadienį.

S. Rachinšteinas nuteistas dėl to, kad valkatų ir benamių vardu buvo įkūręs fiktyvių įmonių tinklą, per kurį galėjo legalizuoti ir pasisavinti milijonines lėšas. Verslininkas per fiktyvių įmonių tinklą galėjo legalizuoti netoli 3 mln. eurų, pasisavinti per 400 tūkst. eurų pridėtinės vertės mokesčių. Nusikaltimai įvykdyti 2000–2004 metais.

Aukščiausiojo Teismo septynių teisėjų kolegija kovą patvirtino Vilniaus apygardos teismo nuosprendį, kuris paskelbtas 2014 metų gruodį. Tuomet skelbiant nuosprendį S.Rachinšteinas nedalyvavo, manoma, kad jau tuo metu jis buvo išvykęs iš Lietuvos.

Valstybei pridėtinės vertės mokesčio sukčiavimu buvo padarytas didelis finansinis nuostolis“, – paskelbė teismas.

S. Rachinšteinui Europos arešto orderį Vilniaus apygardos teismas išdavė pernai vasario 6 dieną, kai paaiškėjo, kad jis yra išvykęs iš šalies. Prokurorė I. Truncienė sakė, kad verslininkui išduoti du Europos arešto orderiai – dėl bausmės vykdymo ir baudžiamojo persekiojimo vykdymo.

FNTT dabar atliekamame kitame ikiteisminiame tyrime šis verslininkas įvardijamas organizuotos grupės vadovu ir kartu su bendrininkais įtariamas dėl sukčiavimo gaunant milijonines ES paramos lėšas, dokumentų klastojimo, neteisėtos įmonių veiklos.