Lietuvoje

2021.06.17 08:14

Lėtėjant vakcinacijos tempui, Visagine suveikusį metodą tikimasi sėkmingai pritaikyti ir kitur

Edvardas Kubilius, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2021.06.17 08:14

Ketvirtadienį visoje Lietuvoje žmonės galės pasiskiepyti be išankstinės registracijos, taip siekiama paskatinti vakcinaciją, kuri, kaip pastebima, šiek tiek sulėtėjo. Tiesa, Visagine praėjusią parą buvo pasiektas vakcinacijos rekordas, tikimasi, kad čia suveikęs metodas galės būti pakartotas ir kitur, pavyzdžiui, vangiai besiskiepijančiuose Šalčininkuose.

„Vakcinacijos tempas, kad ir kaip liūdna pripažinti, šiek tiek lėtėja. Jeigu praėjusią savaitę tokiu pat metu turėjome 17 tūkst. registracijų per dieną, šią savaitę turime tik apie 14 tūkst.“, – LRT RADIJO laidai „Ryto garsai“ ketvirtadienį sakė Justina Aleksaitė, sveikatos apsaugos ministro patarėja.

Šiandien skiepijimas visose šalies savivaldybėse vyks nuo 8 iki 20 valandos. Vykstant skiepytis reikia turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, gyventojai kviečiami atkreipti dėmesį į nuorodas, esančias vakcinacijos centre: atvykstantiesiems be registracijos gali būti sudaryta atskira „gyva“ eilė.

Mažiausia pasiskiepijusių dalis Lietuvoje yra Šalčininkų savivaldybėje. Pasak J. Aleksaitės, pastebima, jog kai kurie vakcinacijos skatinimo būdai veikia efektyviau negu kiti.

„Ne tik Šalčininkai mums opi problema, buvo ir Visaginas – tai yra specifiniai rajonai, kurie turbūt turi kitokią nuomonę apie vakciną. Pastebėjome, kad sėkmingai suveikė vienas metodas. Vakar į Visaginą buvo nuvykusi Nacionalinio kraujo centro palapinė, kuri buvo pastatyta tarp dviejų prekybos centrų. Ir eidami apsipirkti, pamatydami tą palapinę dauguma priėjo paklausti, kas tai yra. Kai jiems buvo papasakota, jog tai yra vakcinavimo palapinė, o vakcinos dozė viena, labai daug žmonių sutiko skiepytis. Galvojame, jog tokia akcija suveiktų ir Šalčininkuose. Jeigu Visagine per dieną daugiausiai buvo paskiepijama 150 žmonių, tai vakar buvo paskiepyta netoli 400, daugiau negu dvigubai. Planuojame tai daryti ir Šalčininkuose, tikimės sėkmės ir ten“, – LRT RADIJUI sakė J. Aleksaitė.

Ketvirtadienį besiskiepijantiems žmonėms, kurie iš anksto registravosi vakcinai, laukti bendroje eilėje nereikės, vakcinavimo centrai planuoja sudaryti atskirą srautą.

Šalyje nuo COVID-19 mažiausiai viena vakcinos doze paskiepyti per 1, 75 mln. gyventojų – 42 proc. žmonių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.