Lietuvoje

2021.06.16 21:32

Sinkevičius sureagavo į Tomilino šalinimą iš LVŽS partinių postų: jis yra politikas su stuburu ir tai kažkam tapo problema

LRT.lt, Saulius Jakučionis, BNS2021.06.16 21:32

„Partijos sprendimų priėmėjams mąstančių nereikia“, – taip eurokomisaras Virginijus Sinkevičius sureagavo į Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) sprendimą šalinti parlamentarą Tomą Tomiliną iš partinių postų.

V. Sinkevičius savo feisbuko paskyroje nurodė, kad T. Tomilinas dėl savo nuomonės reiškimo yra „atribojamas nuo partijos valdymo“.

„Jiems nereikia žmogaus, kuris turi vertybes, įsitikinimus, kuris tarnauja ne ambicijoms, o žmonėms. Tomas buvo ir yra politikas su stuburu, o ne prisitaikėlis „politikautojas“. Ir tai kažkam tapo problema“, – partijos sprendimą įvertino eurokomisaras.

V. Sinkevičių nustebino partijos kolegų komentarai dėl „išduotų vertybių“. Anot jo, būtent T. Tomilinas prisidėjo prie įvairių socialinių klausimų sprendimų, tokių kaip vaiko pinigai, parama jaunoms šeimoms įsigyjant būstą regionuose, privalomas atlyginimų nurodymas darbo skelbimuose.

„Šiandien Tomą norima padaryti „persona non grata“ partijoje, kuria jis tikėjo net ir sunkiausiais ir beviltiškiausiais jos egzistavimo laikais. Ką gi, panašu, kad tie laikai sugrįžo“, – įrašą pabaigė politikas.

Partijos tarybos posėdyje trečiadienį T. Tomilinas buvo atšauktas iš „valstiečių“ šešėlinės Vyriausybės socialinių reikalų ir darbo ministro pareigų, pranešė LVŽS.

Taryba taip pat rekomendavo Seimo „valstiečių“ frakcijai spręsti dėl jo galimybės toliau eiti frakcijos seniūnės pavaduotojo pareigas klausimą.

Be to, ji pasiūlė T. Tomilinui pačiam atsistatydinti iš užimamų partijos pirmininko pavaduotojo ir valdybos nario pareigų.

„Jis aiškiai veikė prieš partijos vertybes ir jo pozicija (...), be abejonių, yra nesuprantama“, – po tarybos posėdžio sakė „valstiečių“ pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

Pats T. Tomilinas patvirtino, kad trauksis iš pareigų partijoje ir frakcijoje.

Sankcijos „valstiečiui“ pritaikytos dėl jo paramos įstatymo projektui, kuriuo būtų įteisinta lyčiai neutrali partnerystė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.