Lietuvoje

2021.06.16 23:03

Po pratybų „Baltijos tvirtovė“ – NATO atstovo pagyros Lietuvai: galiu drąsiai siųsti pajėgas ir jų saugumas bus užtikrintas

Jovita Gaižauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.06.16 23:03

Baigiasi dvi savaites trukusios tarptautinės pratybos „Baltijos tvirtovė“. Trečiadienį surengtos dvi operacijos vandenyje ir sausumoje, pasak sąjungininkų, atskleidė puikų karių pasirengimą ir šalių bendradarbiavimą.

Į Klaipėdos uostą atplaukia NATO laivas su itin svarbiu kroviniu, priešiškos jėgos laivą pabando užpulti. Tačiau jį saugančios Karinės jūrų pajėgos pasitelkia Karines oro pajėgas, pasieniečius ir priešai netrukus sustabdyti. Tai – tik viena besibaigiančių tarptautinių pratybų „Baltijos tvirtovė“ užduočių.

„Pagrindinis dėmesys buvo skirtas uosto apsaugai, svarbių laivų atvykimo išsaugojimui, apsaugojimui, krantinių apžiūrai narais, išvalymui nuo galimų sprogmenų“, – pasakoja Karinių jūrų pajėgų vadas jūrų. kpt. Giedrius Premeneckas.

Žinios. Po mitingų prie Seimo ir Vyriausybės, policija pradėjo dar dvi teisenas, viena – dėl Maldeikio įžeidinėjimo

Klaipėdos uostas saugomas ir sausumoje: šturmuojama krantinė, yra sužeistųjų, jie išskraidinami. Pratybose bendradarbiauja įvairios institucijos.

„Sąveikos ugdymo pratybos, kur mes žiūrime, kaip mūsų procesai yra sinchronizuoti, su kitų sąjungininkų kariuomenių atitinkamais vienetais. Taip yra, net pasakyčiau, taktinės, operacinės procedūros testuojamos, kurios bendrai galios visoje NATO“, – aiškina kariuomenės vadas gen. ltn. Valdemaras Rupšys.

Tūkstantį karių iš devynių šalių suvienijusios pratybos tapo šiuo metu jūroje vykstančių 50-ųjų pratybų „Baltops“ dalimi – jose dalyvauja 4 tūkstančiai karių, keturios dešimtys laivų.

„Visi dirbame kartu kaip NATO partneriai, bet ypatingai reikia pasidžiaugti, kad šiemet Lietuva yra atsakinga už pratybas „Baltijos tvirtovė“, kurios yra integruotos į „Baltops“ pratybas. Tai pažymi Lietuvos profesionalumą ir puikią sąveiką“, – teigia JAV 6-ojo laivyno vadas viceadm. Eugene Blackas III.

Laivai, sraigtasparniai, sausumos kovos mašinos – per šimtą vienetų karinės technikos, tarp jų – ir iš Lenkijos priešlaivinių raketų dalinio technika.

„Šiandien čia, Klaipėdoje, matydamas, kas buvo pasiekta saugant uostą, didžiuojuosi, nes Klaipėda labai svarbi užtikrinant sąjungininkų judėjimą jūrų keliais. Aš galiu drąsiai siųsti savo pajėgas į Klaipėdą ir jų saugumas bus užtikrintas“, – tvirtina NATO pajėgų vadavietės Brunsume vadas gen. ltn. Jorgas Vollmeras.

Pratybos „Baltijos tvirtovė“ vyksta rotacijos principu. Šiemet jas rengia Lietuva, kitąmet – Latvija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.