Lietuvoje

2021.06.16 18:17

Lingė: pandemija sutelkė tūkstančius savanorių, būtina įvertinti jų patirtį

BNS2021.06.16 18:17

Koronaviruso pandemija sutelkė tūkstančius savanorių, būtina įvertinti jų patirtį ir sukurti mechanizmus skatinti savanorystę, sako Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė.

„Kol patirtis šviežia ir įspūdžiai neišblėsę, būtina savanorystės ir jos organizavimo patirtį įvertinti, kad ateityje galėtume lengviau prisitaikyti prie įvairių krizinių situacijų valdymo“, – teigė parlamenataras.

Trečiadienį Seime įvyko konferencija, skirta aptarti savanorystės reikšmę pandemijos metu.

Pasak komiteto vadovo, savanorių indėlis kovojant su koronaviruso pandemija – neabejotinas, todėl ateityje reikia ieškoti būdų, kaip stiprinti visuomenės aktyvesnį įsitraukimą į savanorišką veiklą.

Anot M. Lingės, per pandemiją savanoriai teikė svarbią pagalbą tiek institucijoms, tiek pavieniams gyventojams: jie dirbo prie pagalbos telefono linijų ir registravo norinčiuosius tirtis dėl COVID-19, atsakinėjo į klausimus, budėjo ligoninėse, teikė paramą vienišiems senjorams.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, per pandemijos laikotarpį atsiliepta į daugiau kaip 550 tūkst. skambučių. Dar per 700 tūkst. kartų centro darbuotojai ir savanoriai skambino siekdami atsekti užsikrėtusiųjų kontaktus ir valdyti pandemijos plitimą.

Pandemijos valdyme iniciatyva „Stiprūs kartu“ įtraukė per 7000 savanorių, įvairiose veiklose talkino beveik 2700 šaulių savanorių, pilietinė iniciatyva per trumpą laiką subūrė virš 4000 savanorių, o Raudonojo kryžiaus per 1000 savanorių kasdien talkina didžiuosiuose Lietuvos vakcinavimo centruose.

Valdant pandemiją taip pat prisidėjo „Lietuvos Caritas“, skautai, maltiečiai, „Maisto bankas“ ir kitos nevyriausybinės organizacijos.

Skaičiuojama, kad savanoriškoje veikloje Lietuvoje dalyvauja apie 14 proc. šalies gyventojų, o pagal pasaulinį gerovės indeksą Lietuva pagal pilietinio ir socialinio dalyvavimo rodiklį yra tik 142 vietoje iš 167 valstybių.

„Žvelgiant į ateitį turime ieškoti būdų, kaip Lietuvoje stiprinti visuomenės aktyvesnį įsitraukimą į savanorišką veiklą. Todėl svarbu, kad savanoriai ir šios veiklos organizatoriai su politikos formuotojais dalijosi įžvalgomis, kaip skatinti ir didinti visuomenės motyvaciją savanorystei“, – teigė M. Lingė.

Seimas 2022-uosius yra paskelbęs Savanorystės metais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.