Naujienų srautas

Lietuvoje2016.07.22 12:10

L. Linkevičius: esame „kremliofobai“, ne rusofobai

BNS 2016.07.22 12:10

Tie, kurie lietuvius bando vaizduoti rusofobais, yra visiškai neteisūs, sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Anot jo, su Rusija nėra aukščiausio lygio politinių kontaktų, tačiau tai nereiškia, kad jų visai nėra.

„Galbūt esame „kremliofobai“, bet ne rusofobai. Kalbame rusiškai, mėgstame jų kultūrą, ją neblogai pažįstame. Trejus metus į forumus kviečiame Rusijos intelektualus, politikus, žurnalistus, mokslininkus. Jie noriai čia važiuoja, jaučiasi jaukiai. Tęsime dialogą su savo kaimyne Rusija. Juk kelias į konfrontaciją niekur neveda“, – interviu „Lietuvos žinioms“ sakė ministras.

Lietuva, anot L.Linkevičius, visada stengiasi, kad dvišaliai santykiai būtų geresni, konstruktyvūs, tačiau siekia, kad „tai būtų grindžiama tam tikrais principais, vertybėmis, tarptautinėmis taisyklėmis, o ne tomis, kurios yra išgalvotos Rusijoje“.

„Tikrai nekalbėsime nieko agresyvaus, nieko neįžeidinėsime, bet turime nuoseklią poziciją. Alternatyva – tylėti ir nieko nedaryti. Jeigu oponentai tai siūlo, būčiau linkęs su jais pasiginčyti. Jeigu nieko nekalbėsime, nereiškia, kad sulauksime kokios nors malonės. Priešingai, jau ne kartą pastebėjome, kad jei siunčiama neaiški žinia, ji priimama kaip silpnumo požymis“, – pažymėjo Lietuvos diplomatijos vadovas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi