Lietuvoje

2021.06.16 17:11

Karbauskis: norime, kad LVŽS pirmininką rinktų visi partijos nariai

LRT.lt, ELTA2021.06.16 17:11

Trečiadienį Vilniuje posėdžiaujanti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) taryba svarstė LVŽS įstatų pakeitimus, įteisinančius visuotinių LVŽS pirmininko rinkimų tvarką bei sukuriamą galimybę pirmininko rinkimus vykdyti elektroniniu būdu. Šiuos pakeitimus dar turės patvirtinti LVŽS suvažiavimas.

Daugiau nei dešimtmetį „valstiečiams“ vadovaujantis Ramūnas Karbauskis, kuris ketina siekti dar vienos pirmininko kadencijos, teigia, kad pokyčius paskatino su pandemija atsiradę apribojimai.

„LVŽS pirmininkas turėjo būti renkamas dar pavasarį, tačiau pandemija tiesioginius rinkimus ir suvažiavimo sušaukimą padarė neįmanomais. Dėl to buvo priimtas sprendimas keisti partijos įstatus ir sudaryti galimybes visuotiniams LVŽS pirmininko rinkimams elektroninio balsavimo būdu.

Tai reiškia, kad visi partijos nariai galės rinkti LVŽS pirmininką, bus įtraukti į demokratinius procesus. Kiekvieno mūsų nario nuomonę vertiname ir turime išgirsti. Pandemija pasinaudojome kaip šansu plėsti partijos narių įtraukimą ir galimybę dalyvauti sprendžiant dėl tolesnės LVŽS veiklos. Tuo skiriamės kad ir nuo konservatorių, kurie, prisidengdami pandemija, iš viso atsisakė visuotinių partijos pirmininko rinkimų“, – sako LVŽS.

LVŽS įstatų pakeitime numatoma, kad visuotiniai LVŽS pirmininko rinkimai laikomi įvykusiais, jeigu juose dalyvauja ne mažiau kaip pusė visų LVŽS narių, o išrinktu pirmininku laikomas kandidatas, surinkęs daugiau nei pusę rinkimuose dalyvavusių LVŽS narių balsų. Jeigu nė vienas kandidatas nesurenka reikiamo balsų skaičiaus, du kandidatai, surinkę daugiausiai balsų, dalyvauja antrame rinkimų ture, kuris privalo įvykti per 1 (vieną) mėnesį nuo rezultatų pirmame rinkimų ture paskelbimo.

Pirmininku išrenkamas kandidatas, gavęs daugiausia LVŽS narių balsų, neatsižvelgiant į rinkimuose dalyvavusių narių skaičių. Jeigu visuotiniuose pirmininko rinkimuose dalyvauja mažiau nei pusė visų LVŽS narių, rengiami pakartotiniai rinkimai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.