Lietuvoje

2021.06.16 16:31

Policija pradėjo administracines teisenas mitinguotojams – viena jų dėl Maldeikio įžeidinėjimo

atnaujinta 16.45
LRT.lt, ELTA2021.06.16 16:31

Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato 3-iojo policijos komisariato pareigūnai trečiadienį pradėjo dar dvi administracines teisenas dėl mitingų prie Seimo ir Vyriausybės, rašoma policijos pranešime.

„Įvertinus vakarykštę situaciją, kuomet su mitinguotojais atėjęs pasikalbėti Seimo narys buvo įžeidinėjamas, viešai keikiamas necenzūriniais žodžiais, policija pradėjo administracinę teisenę dėl galimo viešosios tvarkos pažeidimo (ANK 481 str.).

Administracinių nusižengimų kodeksas už tokį pažeidimą (necenzūriniai žodžiai ar gestai viešosiose vietose, įžeidžiamas kibimas prie žmonių, kiti tyčiniai veiksmai, kuriais siekiama pažeisti viešąją tvarką ir žmonių rimtį), užtraukia baudą nuo 30 iki 140 eurų“, – praneša policija.

Kaip rašoma pranešime, dar viena teisena pradėta dėl galimo susirinkimų įstatymo pažeidimo, kadangi dalyviai, neturėdami leidimo, susibūrė į vieną, didesnę nei 15 asmenų grupę, dalyvavo bendroje eisenoje ir tuo pažeidė nustatytus reikalavimus (ANK 494 str.). Už tai gresia bauda nuo 140 iki 600 eurų.

LRT.lt primena, kad keli šimtai žmonių antradienio rytą prie Seimo susirinko į protesto akciją. Su protestuotojais prie Seimo atėjęs pasikalbėti Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos Seime atstovas M. Maldeikis renginio dalyvių buvo nušvilptas ir iškeiktas.

Pasikalbėti su protestuotojais atvykęs M. Maldeikis iš karto protestuotojų buvo pasitiktas pasipiktinimo šūksniais. Vis tik labiausiai renginio dalyviai pasipiktino, kai jis su protesto akcijos organizatoriumi Raimondu Grinevičiumi bandė diskutuoti apie Stambulo konvenciją.

„Jeigu mes imame Stambulo konvenciją, jos nėra ratifikavusios tik kelios Europos Sąjungos šalys. Atsisakė, kiek žinau, Turkija...“, – protestuotojams savo argumentus bandė dėstyti M. Maldeikis.

Vis tik politiko argumentų renginio dalyviai nesiklausė. Pasipiktinę protestuotojai M. Maldeikiui šaukė „Eik lauk“ ir išplūdo keiksmažodžiais.

M. Maldeikis taip pat renginio dalyviams bandė išdėstyti savo poziciją dėl Partnerystės įstatymo, rinkimų sistemą, tačiau protestuotojai ir šių politiko argumentų nebuvo linkę išklausyti.

Protesto akcijas prie Seimo, Vyriausybės nuo antradienio rengia „Didžiojo šeimų gynimo maršo“ organizatoriai, teigiama, kad jie protestuoja prieš valdančiųjų vykdomą šeimos, sveikatos politiką.

Kiek anksčiau trečiadienį taip pat pranešta, kad Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato 3-iojo policijos komisariato pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl kurstymo prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę bei valstybės simbolių išniekinimą, teigiama pranešime.

Kaip skelbia policija, „šiandien ryte į mitingą prie Vyriausybės atėjęs asmuo atsinešė Lietuvos valstybės vėliavą, ant kurios buvo užrašytas užrašas, galimai kurstantis neapykantą“. Asmuo buvo sulaikytas, pristatytas į policiją, apklausiamas, atliekami kiti būtini procesiniai veiksmai.

Baudžiamasis kodeksas už tokius veiksmus numato atsakomybę. Tyrimą kontroliuoja Vilniaus apylinkės prokuratūra.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.