Lietuvoje

2021.06.17 21:45

Ne visiems diplomatams paprasta gauti skiepą nuo COVID-19: nori vakcinos – grįžk į Lietuvą

Modesta Gaučaitė-Znutienė, LRT.lt2021.06.17 21:45

Nors gyvena užsienyje, skiepytis gali tik Lietuvoje. Su tokia situacija susidūrė Lietuvos diplomatinėse atstovybėse dirbantys diplomatai.

LRT.lt pasiekė kelių diplomatų skundai, kad užsienio šalyse jiems nėra sudaromos galimybės pasiskiepyti. Anot jų, ministerija ragina pasiskiepyti grįžus į Lietuvą.

Užsienio reikalų ministerija (URM) komentuoja, kad pavasarį, dar iki masinio vakcinavimo pradžios, ministerija buvo sudariusi vykstančių dirbti į Lietuvos Respublikos diplomatines ir konsulines įstaigas užsienio valstybėse asmenų ir kartu su jais vykstančių šeimos narių sąrašą.

„Šie diplomatai galėjo pasirinkti vakcinavimą „Janssen“ vakcina vienoje iš Vilniaus klinikų arba registruotis skiepijimui bendra tvarka miesto vakcinavimo vietose pasirinkdami tuo metu jose esančias vakcinas“, – rašoma URM pateiktame komentare.

Užsienyje dirbantiems Lietuvos diplomatams URM yra rekomendavusi vakcinuotis tik Europos vaistų agentūroje patvirtintomis vakcinomis.

Pasinaudoti galimybe skiepytis šalyse, kuriuose jie šiuo metu reziduoja, diplomatinių atstovybių darbuotojai ir ambasadoriai gali, jei tose šalyse būtų priimtas sprendimas skiepyti užsienio Atstovybių darbuotojus pagal bendrą gyventojų skiepijimo tvarką ar jei atsirastų galimybė skiepytis privačiai.

„Neturintiems tokių galimybių sudarytos sąlygos skiepytis Lietuvoje“, – komentavo URM.

Paklausta, ar diplomatai skiepo į Lietuvą turės vykti savo lėšomis, ar tai bus kompensuota, URM atsakė, kad kartą per metus užsienyje dirbančiam diplomatui ar kitam valstybės tarnautojui ir kartu gyvenantiems jo šeimos nariams kompensuojamos kelionės į Lietuvos Respubliką ir atgal išlaidos.

„Atskiro finansavimo kelionei į Lietuvą skiepytis teisės aktai nenumato, diplomatams ir valstybės tarnautojams, neturintiems galimybių skiepytis rezidavimo šalyje ir (ar) pageidaujantiems skiepytis Lietuvoje, rekomenduojama suderinti savo skiepų grafiką su minėta kasmetinės kompensuojamos kelionės į Lietuvą galimybe“, – komentare nurodė URM.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Migrantai Druskininkuose
2021.08.05 09:02

Per praėjusią parą į Lietuvą neįleistas 321 migrantas

atnaujinta 11.37
„Vilnius Burger Fest 2021“
COVID-19 TRUMPAI