captcha

Jūsų klausimas priimtas

Turkijoje įvedus nepaprastąją padėtį URM skelbia rekomendacijas

Turkijoje įvedus nepaprastąją padėtį, Užsienio reikalų ministerija įspėja ten esančius lietuvius su savimi visuomet nešiotis asmens dokumentus, rekomenduoja nevykti į tam tikrus regionus pietryčių Turkijoje bei apskritai susilaikyti nuo nebūtinų kelionių į Ankarą ir Stambulą.
Scanpix/SELCUK BULENT/SIPA nuotr.
Scanpix/SELCUK BULENT/SIPA nuotr.

Taip pat keliautojai turėtų žinoti, kad keliuose gali būti įkurti laikini patikros postai, o nurodytose teritorijose – įvedamos komendanto valandos.

Nepaprastoji padėtis po nepavykusio pučo šalyje nuo ketvirtadienio įvesta trims mėnesiams, tačiau turkų pareigūnai žada, kad ji gali būti nutraukta anksčiau, jei dabartinė situacija sugrįš senas vėžes.

Nepaprastoji padėtis leidžia prezidentui leisti įstatymus be parlamento ir apriboti pilietines laisves. Turkija patvirtino, kad bus apribotas ir Europos žmogaus teisių bei pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos taikymas.

Įsigaliojus nepaprastajai padėčiai, kritikai teigia, kad prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas siekia susidoroti su oponentais. R. T. Erdoganas jau sulaikė tūkstančius perversmu įtariamų kariškių ar teisėjų, o iš darbo atleido dešimtis tūkstančių valstybės tarnautojų. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tema: Karinis perversmas Turkijoje

Lietuvoje

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...