Lietuvoje

2021.06.16 12:04

COVID-19 Lietuvoje: priartėjome prie „geltonosios zonos“, naujai nustatomų atvejų skaičius – mažiausias per visą pandemiją

atnaujinta 12.10
LRT.lt2021.06.16 12:04

Dauguma savivaldybių jau yra pasiekusios geltonąją zoną ir iki šios savaitės pabaigos, tikėtina, geltonąją zoną pasieks ir visa Lietuva. Pastarąsias 5 dienas stebimas didžiausias naujai nustatomų atvejų kritimas per visą pandemijos laikotarpį, rodo naujausi duomenys.

Kaip skelbiama Vyriausybės ataskaitoje, per 7 dienas atvejų mažėjo 54 savivaldybėse (kasdien jose buvo nustatoma 5 arba mažiau atvejų).

Šis atvejų mažėjimas matomas Lietuvoje vis dar vyraujant Alpha (B.1.1.7) variantui ir situacija gali greitai pasikeisti pradėjus plisti Delta (B.1.617.2) atmainai, kurios sekoskaitos metu dar neaptikome.

Visoje Lietuvoje vyrauja Alpha (B.1.1.7) viruso atmaina, antroje vietoje yra B.1.620 Anykščiuose nustatyta viruso atmaina, o rudens bangos metu vyravusi B.1.177 atmaina beveik išnykusi. Kol kas nė viena iš atmainų, sukėlusių vasaros bangas Europos, Azijos ir Pietų Amerikos šalyse, Lietuvoje apčiuopiamai plisti nepradėjo ir besitęsiančių protrūkių atliekant sekoskaitą nenustatyta.

Lietuva pagal sekoskaitos apimtis nuo vasario mėnesio yra viena pasaulinių lyderių ir sekoskaitą atlieka vidutiniškai apie 15 % visų teigiamų atvejų, tad yra didelė tikimybė aptikti atmainas, kurios sudaro vos kelis procentus nuo visų cirkuliuojančių.

Hospitalizuotų asmenų skaičius mažėja kiek nuosaikiau, šiuo metu ligoninėse gydomi 402 asmenys, 58 iš jų reanimacijoje.

Iš viso Lietuvoje asmenų, kurie arba yra gavę bent vieną vakcinos dozę, arba turėję teigiamą COVID-19 testą per 6 mėn., yra 47 % (16+ amžiaus grupėje – 55 %), tačiau vakcinacijos tempai lėtėja – dauguma skiepų atliekama asmenims, gaunantiems antrą vakcinos dozę.

Šiuo metu pagal visą vakcinacijos schemą iš viso paskiepyta 29,1 proc. asmenų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.