Lietuvoje

2016.07.21 18:12

Visuomenininkai dėl referendumo kartelės pristatė tik 860 parašų

BNS2016.07.21 18:12

Balandį pradėję rinkti parašus dėl referendumo kartelės sumažinimo, visuomenininkai jų Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) pristatė tik 860 iš reikalingų 300 tūkstančių.

Komisijos pirmininko pavaduotoja Laura Matjošaitytė BNS sakė, kad tokia situacija verčia galvoti apie pataisas, kurios nesurinkus nustatyto minimumo reikalautų iniciatorių atlyginti bent parašų lapų spausdinimo išlaidas.

„Iniciatoriai surinko tik 860 parašų, labai mažas skaičius, ir didžioji dauguma išduotų parašų rinkimo lapų buvo nepaliesti. Galbūt galvosime, svarstysime, gal ir Seimui siūlyti, kad nustatytų kažkokią kartelę, ar tris, ar penkis procentus, kad surinktų parašų rinkėjai. Jei surenka mažiau, tokiu atveju galbūt reikėtų spręsti dėl parašų rinkimo lapų spausdinimo išlaidų atlyginimo“, – BNS sakė L.Matjošaitytė.

Vyriausioji rinkimų komisija grupę, kuri siūlė numatyti, kad ateityje referendumams skelbti pakaktų surinkti 100 tūkst. parašų, registravo balandį. Iniciatyvinės grupės koordinatoriumi buvo paskirtas Lietuvos pensininkų partijos pirmininkas Vytautas Kadžys.

Iniciatoriai norėjo surinkti parašus šaukti referendumui dėl Konstitucijos pataisos, kad ateityje kartelė tokiai iniciatyvai būtų sumažinta nuo 300 iki 100 tūkst. parašų.

Iniciatorių siūlomas klausimas jau anksčiau buvo pateiktas spręsti referendumui kartu su siūlymu drausti užsieniečiams parduoti žemę. Minimą referendumą inicijavo iniciatorių grupė, surinkusi reikiamus parašus, tačiau dėl mažo rinkėjų aktyvumo jis neįvyko.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.