Lietuvoje

2021.06.16 08:40

Po trijų parų pertraukos pasienyje su Baltarusija sulaikyti neteisėtai sieną kirtę asmenys

LRT.lt2021.06.16 08:40

Po trijų parų pertraukos Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai pasienyje su Baltarusija vėl sulaikė iš šios šalies neteisėtai patekusią asmenų grupę. Keturi dokumentų neturėję užsieniečiai, pirminiais duomenimis, gali būti Irako piliečiai. Jie pasiprašė prieglobsčio, rašoma VSAT pranešime.

Trečiadienį po vidurnakčio VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Tverečiaus pasienio užkardos pareigūnai ties Ignalinos rajono Vosiūnų kaimu sulaikė ką tik iš Baltarusijos sieną pažeidusius keturis asmenis. Jie dokumentų neturėjo. Pirminiais duomenimis, tai gali būti Irako piliečiai – taip prisistatė sulaikytieji. Naktį jie praleido Tverečiaus užkardoje, kur pasiprašė prieglobsčio.

Sulaikytiesiems bus atliekami testai dėl COVID-19, o iki rezultatų gavimo užsieniečiai yra izoliuoti. Nustatinėjamos jų tapatybės. Įvykio aplinkybės tikslinamos, vyksta tyrimas.

Paskutinį kartą iš Baltarusijos patekusius neteisėtus migrantus Lietuvos pasieniečiai buvo sulaikę sekmadienio naktį. Tąkart Ignalinos rajone Vilniaus pasienio rinktinės Puškų pasienio užkardos pareigūnams įkliuvo dvi grupės – 21 ir 27 asmenys.

Šiemet į Lietuvą iš Baltarusijos bandė patekti 391 neteisėtas migrantas. Daugiausia tarp jų yra Irako piliečių. Šis skaičius yra beveik penkis kartus didesnis, nei buvo per visus 2020-uosius.

Pernai sulaikytas 81 toks užsienietis. 2019 m. pasieniečiams įkliuvo 46 neteisėti migrantai, 2018 m. – 104.

Lietuvos pareigūnai teigia, jog Minsko režimas galimai prisideda prie neteisėtos migracijos per Baltarusiją į Lietuvą. Lyginant su priešpandeminiu laikotarpiu, neteisėtai sieną iš Baltarusijos pereinančių žmonių skaičius yra išaugęs. 2020 m. dėl COVID-19 pandemijos trečdaliu sumažėjo neteisėtos migracijos srautas į Lietuvą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.