Lietuvoje

2021.06.16 09:02

Seimo pirmininkė užstoja iš posto verčiamą Pavilionį, Razma opozicijai linki „atsikvošėti“

Edvardas Kubilius, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt, ELTA2021.06.16 09:02

Ilgametis parlamentaras, konservatorius Jurgis Razma kritikuoja „valstiečių“ iniciatyvą pašalinti iš pareigų Užsienio reikalų komiteto pirmininką Žygimantą Pavilionį, teigdamas, jog taip yra tęsiamas Rusijos pasikėsinimmas politiką diskredituoti. Palaikymą Ž. Pavilioniui išreikšė ir Seimo pirmininkė.

Seimo opozicija penktadienį surinko apie pusšimtį parlamentarų parašų dėl Užsienio reikalų komiteto pirmininko Žygimanto P. atstatydinimo iš pareigų po to, kai apsimetėliai iš Rusijos paviešino sumontuoto pokalbio su politiku įrašą.

Pagal Seimo statutą, pasiūlymas turi būti svarstomas, kai tai motyvuotu raštu jį pateikia Seimo valdyba, komitetas ar ne mažiau kaip penktadalis Seimo narių, tai yra ne mažiau kaip 29 parlamentarai, kad Seimo pareigūnas būtų atleistas, slaptame balsavime turi balsuoti mažiausiai 71 parlamentaras.

„Valstiečių“ frakcijos seniūnė Aušrinė Norkienė trečiadienį LRT RADIJUI sakė, kad iniciatyvos dėl atstatydinimo imtasi ir dėl ankstesnės Ž. Pavilionio veiklos.

„Neatsakingas ir, sakyčiau, nediplomatiškas užsienio reikalų komiteto pirmininko elgesys pasitaiko ne pirmą kartą. Vasarį jis sukėlė diplomatinį skandalą Sakartvele ir manome, kad tikrai sužlugdė Lietuvos galimybes tarpininkauti deeskaluojant ten kilusį konfliktą, o dabartinis elgesys, pasirodęs interviu apsimetėliams, manome, bus išnaudota mums nedraugiškų valstybių propagandos ir tai daro užsienio reikalų komiteto pirmininką pažeidžiamą, diskredituoja paties Užsienio reikalų komiteto darbą užsienio partnerių akyse“, – sakė ji.

Tuo tarpu J. Razma neabejoja, kad prie „pokštininkais“ prisistatančių veikėjų iš Rusijos vaizdo įrašo „dirbo ir Rusijos specialiosios tarnybos“.

„Aš opozicijai linkėčiau iškelti sau klausimą – kodėl pasirinktas Žygimantas Pavilionis? Ar ne todėl, kad tiem nedemokratiniams Kremliaus ir Lukašenkos režimams jis yra pakankama rakštis?“, – kėlė klausimą jis.

Jis akcentavo, jog taip tik prisidedama prie tikslo destabilizuoti Lietuvos politiką.

„Yra provokacija, sukurptas turinys, nežinia, kiek ten yra montažo, kiek tikrų dalykų. Opozicija pasigauna tai ir tarsi tampa tos provokacijos tęsėjais, tam tikra prasme mūsų opozicija tampa Rusijos spec. tarnybų talkininkais, toliau tęsdami užsienio reikalų komiteto pirmininko diskreditavimą. Tai aš linkėčiau opozicijai atsikvošėti, aš nemanau, kad jiems būtų malonu sužinoti, kad kur nors Rusijos spec. tarnybų raportuose yra paminėta, kad diskreditacijos kampanija Lietuvoje praėjo sėkmingai, kad opozicija pasigavo tą sukurptą turinį“, – laidoje „Ryto garsai“ kalbėjo jis.

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen taip pat gina iš URK pirmininką. Pasak jos, opozicijos gretose brandinamas siekis iš Seimo komiteto pareigų atleisti Ž. Pavilionį vien dėl to, kad šis įkliuvęs į Rusijos provokatorių pinkles prikalbėjo kontraversiškų dalykų, yra netoliaregiškas ir klaidingas.

„Aš manau, kad priimti sprendimus remiantis provokacija būtų labai netoliaregiška, tai būtų klaida“, – „Žinių radijui“ trečiadienį sakė Seimo vadovė.

„Tie, kurie kelia klausimą dėl (Ž. Pavilionio) tinkamumo, siedami su šia provokacija, tikrai sukuria ar mėgina sukurti labai pavojingą precedentą – dar labiau paskatinti priešiškų valstybių veikėjus toliau kiršinti mūsų politikus ir siekti savo tikslų, o tas tikslas – kad mes skaldytumės, kad užsienio politikoje būtume mažiau vieningi“, – argumentavo V. Čmilytė-Nielsen.

Todėl, pasak jos, žvelgiant iš tokios perspektyvos, sunku pasakyti, kas labiau pasidavė provokacijoms: Ž. Pavilionis, kuris opozicionieriumi Leonidu Volkovu apsimetusiam provokatoriui prikalbėjo kontraversiškai vertinamų dalykų, ar opozicija, kuri tuo remiantis, siekia iš URK pirmininko pareigų išversti konservatorių.

„Man kyla klausimas, kas labiau jai pasiduoda: ar Žygis Pavilionis, kuris, mano vertinimu, naudojo netinkamą retoriką ir formą – tai jis ir pripažįsta, ar tie politikai, kurie dabar kelia klausimą dėl jo tinkamumo eiti pareigas ir iš esmės dirba kažkieno kito primestu scenarijumi“, – teigė Seimo vadovė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.