Naujienų srautas

Lietuvoje2016.07.21 15:29

D. Grybauskaitė: Lietuva pasitiki JAV, nepaisant to, kas bus jų prezidentas

LRT RADIJAS, LRT.lt 2016.07.21 15:29

Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia, kad Lietuva pasitiki Jungtinėmis Valstijomis, nepaisant to, kas bus jų vadovas. Taip ji komentuoja kandidato į Amerikos prezidentus Donaldo Trumpo žodžius, kad jeigu Rusija užpultų Baltijos šalis, jis spręstų, ar reikia suteikti joms pagalbą, tik išnagrinėjęs, ar tos šalys vykdė savo įsipareigojimus mūsų atžvilgiu.

„Nepriklausomai nuo to, koks Amerikoje bus prezidentas, mes pasitikime Amerika. Ji visada gynė tautas, kurios buvo puolamos, ir gins. Na, o Lietuva, kaip ir kitos Baltijos šalys, daro viską, ką gali: mes ir kariuomenę modernizuojame, ir grąžinome šauktinius, ir 2018 m. jau turėsime 2 proc. (nuo BVP, skirtus krašto apsaugai). Manau, kad interpretuoti pono D. Trumpo, kandidato į JAV prezidentus, pasisakymo neverta – mes žinome, kad Amerika bus svarbiausias mūsų partneris“, – LRT RADIJUI pasakojo prezidentė. 

Kiek anksčiau Lietuvos politikai sakė, kad Lietuva vykdo NATO įsipareigojimus, o tokias D. Trumpo kalbas sieja su prezidento rinkimų kampanija.

Tuo metu Estijos prezidentas Toomas Hendrikas Ilvesas atmetė kandidato į JAV prezidento postą Donaldo Trumpo išsakytas abejones pareiškęs, kad Talinas vykdo visus su Aljansu susijusius finansinius įsipareigojimus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi