Lietuvoje

2016.07.21 13:10

Vilnietis į prekybos centrą atnešė rastą granatos imitaciją

15min.lt2016.07.21 13:10

Ketvirtadienį priešpiet Vilniuje evakuota Žalgirio gatvėje esanti „Maxima“ parduotuvė. Sujudimas kilo tuomet, kai iš pažiūros asocialus vyras kreipėsi į prekybos centro apsaugininkus, rodydamas jiems esą netoliese rastą rankinę granatą. Paaiškėjo, kad radinys nepavojingas, tai imitacija be sprogstamosios medžiagos.

Pasak 15min skaitytojo Rimo R., pranešusio apie įvykį redakcijai, iš parduotuvės evakuoti pirkėjai ir darbuotojai, teritorija aptverta. Matyti policijos pajėgos. Bendrojo pagalbos centro (BPC) atstovė 15min informavo, kad pirminis pranešimas apie įvykį gautas 11.27 val. Jo turinys skambėjo grėsmingai: „Vyras į parduotuvę atnešė daiktą, panašų į sprogmenį.“

Įvestas planas „Skydas“. Į aikštelę prie parduotuvės Žalgirio ir Kalvarijų gatvių kampe atskubėjo policija, ugniagesiai ir greitoji, vyko darbuotojų ir pirkėjų evakuacija. BPC žiniomis, išminuotojai į įvykio vietą atvyko 12.10 val.

Specialistai aiškinasi situaciją ir pavojaus realumą. 15min fotoreporteris Irmantas Gelūnas įvykio vietoje išsiaiškino, kad sujudimas vyksta dėl rankinės granatos. Iš kažkur ją gavęs vilnietis geranoriškai kreipėsi į prekybos centro apsaugą. Kodėl vyras nutarė tokiu būdu pranešti apie rastą granatą, belieka tik spėlioti. Apsaugininkai nutarė nerizikuoti – iškart iškvietė specialiąsias tarnybas.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio pirminiais duomenimis, 11.27 val. Vilniuje, adresu Žalgirio g. 105, pilietis A.P. (gim. 1971 m.) atnešė į „Maxima“ apsaugos postą galimai rankinę granatą, kurią rado prie „Sigmutės“ kavinės (Kalvarijų g. 125) cigarečių dėžėje. 11.45 val. įvestas „Skydas“. Pareigūnų žiniomis, evakuota apie 150 žmonių.

12.30 val. parduotuvės dar buvo aptverta STOP juostomis, jos darbas buvo paralyžiuotas. Kaip BNS patvirtino „Maxima LT“ atstovė Renata Saulytė, policiją iškvietė į piliečio atneštą radinį sureagavusi parduotuvės apsauga. Anot atstovės, į rankinę granatą panašų daiktą atnešė „iš pažiūros asocialus asmuo“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.