Naujienų srautas

Lietuvoje2016.07.21 12:54

Piliečių iniciatyva boikotuoti Astravo AE elektrą perduodama Seimui

BNS 2016.07.21 12:54

Seimas svarstys piliečių iniciatyvą drausti pirkti elektrą iš Astravo atominės elektrinės (AE) Baltarusijoje, kuri statoma vos už 50 kilometrų nuo Vilniaus.

Parlamentinei opozicijai priklausančių konservatorių iniciatyvinė grupė surinko pakankamai – daugiau kaip 50 tūkst. piliečių parašų, remiančių projektą, kuris pagal Konstituciją privalo būti pateiktas Seimui. Tai BNS patvirtino Vyriausioji rinkimų komisijos (VRK) pirmininko pavaduotoja Laura Matjošaitytė.

„VRK pripažįsta, kad iniciatyvinė grupė piliečių įstatymų leidybos iniciatyvai įgyvendinti (...) pateikė ne mažiau kaip 50 tūkst. piliečių parašų, remiančių siūlymą iniciatyvą priimti įstatymo projektą. Konstatuojam tai ir atiduodam iniciatyvą Seimui. Sprendimą planuojame priimti šiandien ir gal net rytoj (penktadienį – BNS) atiduosime ir pačius dokumentus, ir parašų rinkimo lapus Seimui“, – BNS teigė L. Matjošaitytė.  

Elektros energetikos sistemos bei elektros energijos rinkos apsaugos įstatymo projektu siūloma uždrausti Lietuvoje parduoti Astravo AE pagamintą elektrą ir neleisti elektrinei naudotis Lietuvos energetikos sistema. Projekto autoriai sako, kad techniškai elektros eksportą būtų galima užkirsti, Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje pastačius galią ribojančius fazės keitiklius.  

Lietuva yra aštriausia Baltarusijos, statančios atominę jėgainę apie 50 kilometrų nuo Vilniaus, kritikė. Lietuvos teigimu, Baltarusija neužtikrina projekto, statomo vos 20 kilometrų nuo šalies sienos, saugumo. Minskas atmeta Lietuvos priekaištus, sakydamas, kad atominėje elektrinėje užtikrins aukščiausius saugumo standartus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi