Lietuvoje

2016.07.21 17:27

Kas Darbo partiją ves į rinkimus – partijos senbuviai ar perbėgėliai?

Birutė Vyšniauskaitė, LRT.lt2016.07.21 17:27

Iš valdančiąją koaliciją sudarančių trijų partijų kol kas tik socialdemokratai yra paskelbę Seimo rinkimų sąrašą ir jų lyderį. „Tvarka ir teisingumas“ bei Darbo partijos iki šiol neapsisprendę, kas jas ves rinkimus. „Darbiečių“ sprendimą stabdo jų lyderio, europarlamentaro Valentino Mazuronio delsimas aiškiai atsakyti, kas jam svarbiau – gerai apmokamas darbas Briuselyje, ar būti partijos sąrašo lyderiu? Bet liepos 25 d. Darbo partija savo taryboje jau privalės apsispręsti, kam savo rinkimų sąraše patikėti pirmąją vietą.

LRT.lt šaltinių teigimu, Darbo partija taip ilgai negali apsispręsti dėl partijos sąrašo lyderio todėl, jog jos senbuviai nori, kad ši pozicija būtų patikėta kam nors iš asmenų, kas buvo joje nuo partijos ištakų, o ne perbėgėliams iš kitų partijų.

Buvęs vienas iš partijos „Tvarka ir teisingumas“ kūrėjų bei jos vadovų V. Mazuronis prie Darbo partijos vairo stojo praėjusių metų gegužę. Kitas galimas kandidatas būti sąrašo lyderiu – buvęs išnykusios ir su Darbo partija susijungusios Naujosios sąjungos lyderis Artūras Paulauskas, kuris taip pat nepriklauso partijos senbuviams.

Kam iš partijos kūrėjų galėtų būti patikėta partijos rinkimų sąrašo lyderio pozicija, irgi kol kas aiškaus sprendimo nėra, arba šią intrigą stengiamasi išlaikyti ik pat liepos 25 d.

Partijos patriarchas gali ir neatvykti

Darbo partijos įkūrėjas, europarlamentaras Viktoras Uspaskichas teigė šiuo metu esąs užsienyje ir, nors yra gavęs kvietimą dalyvauti partijos tarybos posėdyje, dar neapsisprendęs, ar atvyks.

Svarstydamas, kas galėtų vesti partiją į rinkimus, jis teigė manąs, jog reikėtų atlikti visų partiečių apklausą bei reitingavimą ir taip išrinkti populiariausią partietį: „Dabar net nežinau, kas galėtų būti geriausias vedlys? Sąžiningai pasakius, aš nebelendu į partijos reikalus, nors jie mane ir kviečia. Be V. Mazuronio,  sąrašo lyderiu galėtų būti Kęstutis Daukšys, Vytautas Gapšys, Artūras Paulauskas ar kas nors iš jaunimo.“

BNS nuotr.

Paklaustas, ką mano apie buvusią partijos lyderę, Seimo pirmininkę Loretą Graužinienę, V. Uspaskichas teigė girdėjęs, esą ji pati nelabai nori būti rinkimų sąrašo lydere.

V. Mazuronis dar slapukauja

„Partijos lyderis pasielgs tai, kaip nuspręs partijos taryba“, – paklaustas, ar imsis partiją vesti į rinkimus, ar liks Briuselyje, sakė V. Mazuronis.

Vertindamas V. Gapšio galimybes tapti rinkimų sąrašo lyderiu, nepaisant to, kad šiuo metu jis yra teisėsaugos akiratyje, V. Mazuronis tiesaus atsakymo irgi vengė. Tačiau atkreipė dėmesį, kad V. Gapšys, kaip rinkimų štabo vadovas, ir kaip partijos pirmininko pirmasis pavaduotojas, būtų vertas minėti pirmuoju rinkimų sąraše.

Pats V. Gapšys tokios misijos kratėsi. Esą ir taip dėl darbų gausos nespėja suktis.

L. Graužinienė, paklausta, ar imtųsi atsakomybės vesti partiją į rinkimus, šia tema kategoriškai atsiribojo nuo bet kokių komentarų.   

„Atsakysiu tada, kai sulauksiu pasiūlymo“, – šyptelėjo Darbo partijos frakcijos Seime seniūnas K. Daukšys, išgirdęs klausimą, kaip vertintų pasiūlymą būti rinkimų sąrašo lyderiu.

Atsakingos misijos neatsisakytų?

„Dieve, kokiu tik pretendentu nesu buvęs? Dabar sunku būtų net suskaičiuoti. Kartotis gyvenime neįdomu. Reikia kažko naujo siekti. Va, girdėjau, kad Richardas Bransonas nori į kosmosą skristi“, – bandė šmaikštauti prieš Seimo rinkimus 2012 m. tapęs Darbo partijos nariu, kažkada padėjęs į politiką ateiti V. Uspaskichui, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto vadovas Artūras Paulauskas, paklaustas, kaip vertina kalbas, kad jam irgi gali būti patikėta vesti partiją į rinkimus.

BNS nuotr.

Tačiau buvęs ir generaliniu prokuroru, ir Seimo pirmininku, A. Paulauskas prisipažino ir pats girdėjęs, kad yra minimas tarp kandidatų tapti Darbo partijos rinkimų sąrašo lyderiu.

Įtakingi „darbiečiai“ neslėpė, kad anksčiau buvo svarstomas penkių kandidatų, galinčių būti rinkimų vedliais, pavardės. Bet dabar jau likusios tik trys pavardės. Tarp jų esą L. Graužinienės jau nebėra.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.