Naujienų srautas

Lietuvoje2016.07.21 18:37

Prezidentė: Kroatija atsiųs karių į tarptautinį batalioną Lietuvoje

Kroatija prisidės prie Lietuvoje kuriamo tarptautinio sąjungininkų bataliono, kuris Lietuvoje bus dislokuotas kitais metais, ketvirtadienį pranešė Lietuvoje viešinti Kroatijos prezidentė Kolinda Grabar-Kitarovič.

„Nusprendėme išsiųsti grupę karių, kurie bendradarbiautų su vokiečiais ir kurie galėtų būti dislokuoti čia, Lietuvoje“, – žurnalistams per bendrą spaudos konferenciją su Lietuvos prezidente Dalia Grybauskaite sakė K.Grabar-Kitarovič.

„Politinis Kroatijos vyriausybės ir prezidentės apsisprendimas dalyvauti mūsų regione ginant mūsų regioną po Varšuvos susitikimo mus maloniai nustebino. Mes labai dėkingi Kroatijai, bet galutiniai sprendimai – kada, kiek, kur – bus daromi tariantis su vadovaujančiomis pajėgomis – Vokietija“, – sakė D. Grybauskaitė.

Lietuvoje kuriamam batalionui, kurį sudarys apie 1 tūkst. karių, vadovaus Vokietija, prie jo taip pat prisidės Beniliukso šalys, Norvegija ir Prancūzija.

Siekiant atgrasyti Rusiją, panašūs tarptautiniai batalionai bus dislokuoti Estijoje, Latvijoje ir Lenkijoje.

Maskva tai vertina kaip pavojingą Aljanso artėjimą prie Rusijos sienų ir žada imtis atsakomųjų priemonių. Aljansas teigia, kad tai Rusija eskaluoja padėtį veiksmais Ukrainoje ir kariniu aktyvumu Baltijos jūros regione.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi