Lietuvoje

2021.06.15 20:14

Šeimos gynimo maršo tęsinys prie Seimo susilaukė policijos dėmesio – pradėta administracinė teisena dėl galimų pažeidimų

atnaujinta 20.21
LRT.lt, BNS, ELTA2021.06.15 20:14

Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato 3-iojo policijos komisariato pareigūnai, įvertinę dienos metu surinktą medžiagą, pradėjo administracinę teiseną dėl galimų Susirinkimų įstatymo pažeidimų. Administracinių nusižengimų kodekso 494 straipsnis už tokius veiksmus numato baudą nuo 140 iki 600 eurų, praneša policija.

Kaip rašoma išplatintame pranešime, teisena pradėta dėl to, kad susirinkusieji nesilaikė susirinkimų įstatyme numatytų reikalavimų, kurie numato, kad didesnei nei 15 asmenų grupei turi būti išduotas savivaldybės leidimas.

„Dienos metu pareigūnai įspėjo akcijos organizatorius ir dalyvius, kad jie laikytųsi numatytų reikalavimų, tačiau dienos pabaigoje pareigūnai konstatavo, kad tų reikalavimų nebuvo laikomasi“, – teigiama pranešime.

LRT.lt primena, kad antradienio rytą keli šimtai žmonių prie Seimo susirinko į protesto akciją dėl esą valdžios vykdomos šeimos politikos. Pirminiais duomenimis ten buvo susirinkę iki 500 žmonių.

Per garsiakalbius muzikantai grojo liaudišką muziką ir dainavo: „Bailiai, bailiai, seimūnai, bailiai“.

Su protestuotojais prie Seimo atėjęs pasikalbėti Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos Seime atstovas Matas Maldeikis renginio dalyvių buvo nušvilptas ir iškeiktas.

Pasikalbėti su protestuotojais atvykęs M. Maldeikis iš karto protestuotojų buvo pasitiktas pasipiktinimo šūksniais. Vis tik labiausiai renginio dalyviai pasipiktino, kai jis su protesto akcijos organizatoriumi Raimondu Grinevičiumi bandė diskutuoti apie Stambulo konvenciją.

M. Maldeikis taip pat renginio dalyviams bandė išdėstyti savo poziciją dėl Partnerystės įstatymo, rinkimų sistemą, tačiau protestuotojai ir šių politiko argumentų nebuvo linkę išklausyti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.