Lietuvoje

2016.07.21 10:46

URM rekomenduoja nevykti į tam tikrus regionus pietryčių Turkijoje

LRT.lt2016.07.21 10:46

Atsižvelgiant į saugumo situaciją Turkijoje, Užsienio reikalų ministerija Lietuvos Respublikos piliečiams rekomenduoja nevykti į tam tikrus regionus pietryčių Turkijoje, taip pat susilaikyti nuo nebūtinų kelionių į Ankarą ir Stambulą.

Informuojama, kad nuo liepos 21 d. ryto Turkijoje yra įvesta nepaprastoji padėtis. Atkreipiamas dėmesys, kad nepaprastosios padėties metu visi asmenys su savimi visuomet privalo turėti asmens dokumentus. Taip pat informuojama, kad šiuo periodu gali būti įvesti papildomi apribojimai: keliuose gali būti įkurti laikini patikros postai, nurodytose teritorijose gali būti įvedamos komendanto valandos, teisėsaugos institucijos gali imtis papildomų saugumo užtikrinimo priemonių, rašoma ministerijos pranešime spaudai.  

Lietuvos piliečiams, planuojantiems kelionę į Stambulą arba Ankarą, rekomenduojama atidžiai stebėti saugumo situaciją vietoje, vengti viešų erdvių, ypač demonstracijų, ir išlikti budrius. Taip pat rekomenduojama atidžiai sekti vietos valdžios institucijų rekomendacijas bei nurodymus ir jais vadovautis. Ankaros ir Stambulo Atatiurko oro uostai veikia įprastu režimu.

Turkijoje esantys Lietuvos piliečiai pagalbos gali kreiptis į Lietuvos užsienio reikalų ministeriją visą parą veikiančiais telefonais +370 706 5 2444, +370 699 83537.

Užsienio reikalų ministerija toliau atidžiai stebi situaciją ir yra pasirengusi tinkamai reaguoti.

Informacija dėl įspėjimo lygio bus atnaujinta liepos 22 d. 16 val.

Atsižvelgiant į padidėjusį teroro aktų pavojų, Lietuvos Respublikos piliečiai, viešintys ar gyvenantys didžiuosiuose Turkijos miestuose, raginami imtis ypatingų atsargumo priemonių, vengti masinio susibūrimo, protestų vietų, itin apdairiai elgtis didžiuosiuose miestuose: prekybos centruose, viešajame transporte. Nesant būtinybės taip pat patariama vengti turistinės traukos objektų, įvairių religijų maldos namų, gamtos ir istorijos paminklų lankymo. Turistinėse vietovėse patariama vadovautis viešbučio ar turizmo agentūros rekomendacijomis, laikytis vietinių saugumą užtikrinančių tarnybų nurodymų.

Lietuvos Respublikos piliečiams rekomenduojame nedelsiant išvykti iš Turkijos regionų, besiribojančių su Sirija.

Dėl sudėtingos situacijos pasienyje su Sirija ir Iraku Lietuvos Respublikos piliečiams rekomenduojama nevykti į Turkijos Respublikos Hatay, Kilis, Gaziantep, Šanliurfa (Urfa), Mardin ir Širnak provincijas. Šiose provincijose yra padidėjęs teroro aktų pavojus. Jei, nepaisant šios rekomendacijos, nutariate vykti į minėtas provincijas, įsitikinkite, ar turite galiojančius kelionės dokumentus. Taip pat patariame nesiartinti prie Turkijos ir Sirijos pasienio zonos arčiau kaip 10 kilometrų atstumu.

Rekomenduojame nevykti į Diyarbakir provinciją dėl joje besitęsiančių susirėmimų tarp Turkijos karinių pajėgų bei PKK teroristinės organizacijos grupuočių.

Rekomenduojama susilaikyti nuo nebūtinų kelionių į Hakkari provinciją, besiribojančią su Iraku.

Turkija per savo teritoriją uždraudė naudotų transporto priemonių tranzitą į Siriją bei Iraką.

Visus minėtose Turkijos provincijose esančius Lietuvos Respublikos piliečius kviečiame elgtis itin atsargiai ir dar neužsiregistravusius – skubiai užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijoje (el. paštas pilieciai@urm.lt, tel. +370 (5) 236 2444) arba Lietuvos Respublikos ambasadoje Turkijoje (tel. +903124470766; el. paštas amb.tr@mfa.lt).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.