Lietuvoje

2021.06.15 14:20

Puidokas pripažįsta pažįstantis STT akiratyje atsidūrusį Kacą, šis jam esą skundėsi dėl lošimo sektoriaus problemų

atnaujinta 16.12
LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt, BNS2021.06.15 14:20

Dėl Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnų galimos prievartos prieš Seimo narį Mindaugą Puidoką antradienį į parlamentą iškviesta generalinė prokurorė Nida Grunskienė. Ji pripažino, kad per kratą prieš parlamentarą buvo panaudota prievarta, nes Seimo narys priešinosi. Krata parlamentaro kabinete atlikta, nes M. Puidoko padėjėjas Kęstutis Motiečius įtariamas siūlęs 50 tūkstančių eurų kyšį kitam Seimo nariui Matui Maldeikiui.

Kacas Seimo nariui skundėsi dėl lošimo sektoriaus bėdų?

Ikiteisminį tyrimą dėl galimo bandymo jį papirkti perima Generalinė prokuratūra, byloje įtarimai dėl papirkimo ir prekybos poveikiu pateikti Azartinių lošimų ir lažybų bendrovės „Tet-A-Tet“ savininkui Samoilui Kacui.

Žinios. Opozicija inicijuoja nepasitikėjimą Pavilioniu

M. Puidokas teigia S. Kacą pažįstantis.

„Esu bendravęs, aš jį pažįstu, nes jis dalyvavo 2020 metų Seimo rinkimuose, persigalvojo, neprisijungė, nekandidatavo“, – sako STT pareigūnų kratos praėjusią savaitę sulaukęs M. Puidokas.

S. Kacui byloje įtarimai pateikti dėl papirkimo ir prekybos poveikiu.

Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas teigia taip pat pažįstantis S. Kacą, tačiau to, ar jis norėjo kandidatuoti į Seimą su partija, nepamena. M. Puidokas aiškina – S. Kacas jam skundėsi dėl lošimo sektoriaus problemų.

„Tas žmogus, kuris dirba darbinėje veikloje, jis išsitiria su tais žmonėmis, kuriais bendrauja. Mano atveju, jis galėjo įvardinti, kokios problemos toje srityje, bet jis žinojo, kad aš kategoriškas, neigiamai nusiteikęs sektoriaus atveju“, – tikina M. Puidokas.

M. Puidoko padėjėją Kęstutį Motiečių STT įtaria siūlius 50 000 eurų kyšį M. Maldeikiui dėl mažiausiai dviejų su lošimais ir loterijomis susijusių pataisų. M. Puidokas sako su įtarimų sulaukusiu padėjėju nebendravęs nuo trečiadienio.

„Fiziškai jis kartais būdavo kabinete, bet čia nebuvo jo darbo vieta, jo darbas organizacinis“, – sako M. Puidokas.

Dėl įtarimų Puidoko padėjėjui parlamentaro kabinete ketvirtadienį atlikta krata.

„Bandė čia man rankas laužyti, bet aš Aikido stovėsenoje stoviu, niekaip neišeina tų rankų išlaužti, norėjosi jas išlaužti. Tada mane bandė versti ant stalo“, – prisimena Seimo narys.

Tyrimą perėmė Generalinė prokuratūra

Ikiteisminį tyrimą dėl galimo bandymo papirkti Seimo narį Matą Maldeikį perima Generalinė prokuratūra, antradienį pranešė generalinė prokurorė Nida Grunskienė.

„Tokį sprendimą priėmiau siekdama, kad ikiteisminio tyrimo eiga nekeltų abejonių dėl objektyvumo, nešališkumo, išsamumo“, – antradienį Seime sakė ji.

Iki tol tyrimą kontroliavo ir jam vadovavo Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) tokį generalinės prokurorės sprendimą įvertino pozityviai.

„Tokį sprendimą vertiname teigiamai. Tikimės, kad toks sprendimas išsklaidys bet kokias galimas abejones ir leis tyrimą atlikti tinkamiausiu būdu“, – STT komentarą perdavė atstovė Renata Keblienė.

N. Grunskienė pranešė, kad ikiteisminis tyrimas pradėtas balandžio 27 dieną, Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) gavus konservatoriaus M. Maldeikio pareiškimą apie bandymą jį papirkti.

STT atlieka tyrimą, kad M. Puidoko padėjėjas Kęstutis Motiečius Seimo patalpose pasiūlė M. Maldeikiui 50 tūkst. eurų kyšį, jog Seimo narys asmeniškai palaikytų ir paveiktų kitus kolegas, jog būtų sustabdytas ar atidėtas neribotam laikui Loterijų ir lošimų mokesčio įstatymo pakeitimo projekto priėmimas.

Šioje byloje įtarimai dėl papirkimo ir prekybos poveikiu pateikti K. Motiečiui ir azartinių lošimų ir lažybų bendrovės „Tete-A-Tete“ savininkui Samoilui Kacui.

M. Puidokas antradienį sakė negalįs komentuoti įtarimų korupcija, nes nieko apie tai nežinantis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.