Lietuvoje

2021.06.15 14:19

Premjerė parašė laišką „Didžiojo šeimų gynimo maršo“ organizatoriams – pasakė, kodėl šie klysta

Modesta Gaučaitė-Znutienė, LRT.lt2021.06.15 14:19

Nors leidimo protestuoti prie Seimo „Didžiojo šeimų gynimo maršo“ dalyviai iš Vilniaus savivaldybės negavo, antradienį keli šimtai žmonių vis tiek susirinko prie parlamento. Tuo metu premjerė Ingrida Šimonytė sakė parašiusi organizatoriams laišką.

„Jie man parašė laišką, aš jiems parašiau labai mandagų atsakymą, kuriame labai pasistengiau nuoširdžiai paminėti aplinkybes, dėl kurių jie tikrai klysta kaltindami Vyriausybės narius vienais ar kitais dalykais“, – teigė I. Šimonytė.

Anot jos, kadangi epideminė situacija Lietuvoje gana ženkliai pagerėjo, liko vos kelios savivaldybės, kuriose situacija yra nepakankamai gera, kad mokiniai į mokyklas galėtų grįžti be testavimo. Būtent moksleivių testavimas buvo viena iš priežasčių, kėlusių protestuotojų pykti.

„56 savivaldybės jau yra tokios (kuriose nereikia testuoti moksleivių – LRT.lt). Tokiu būdu, mūsų pačių pastangomis, skiepijantis ir laikantis apribojimų, saugumo reikalavimų, padėtis pagerėjo tiek, kad ribojimus buvo galima atšaukti.

Kaip ir buvo sakyta, kad tai priklauso ne nuo reikalavimų ar piktos valios. Tai priklauso nuo to, kokia objektyviai yra epideminė padėtis. Gaila, kad tai atsitiko tik dabar. Jeigu mes būtume truputį uoliau laikęsi ir mažiau dvejoję ir abejoję, tai galėjo atsitikti anksčiau“, – komentavo ministrė pirmininkė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.