Lietuvoje

2016.07.20 22:39

Lietuva planuoja siųsti karinius instruktorius kovoti su „Islamo valstybe“

ELTA2016.07.20 22:39

Lietuva į Iraką kol kas planuoja siųsti 6 karinius instruktorius kovai su „Islamo valstybe“, kurie veiktų kartu su ten esančiu Danijos kontingentu, teigia krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

Ministro teigimu, kariniai instruktoriai Irake apmokytų vietos saugumo pajėgas, kad šios būtų pajėgios ginti savo valstybę ir atsikovoti „Islamo valstybės“ užimtas teritorijas.

„Mes tarėmės su danais, kad mes dabar pasiųsime grupę iš šešių instruktorių, jie pradės darbą, apsižiūrės sąlygas ir sąveiką su Danijos instruktoriais“, – telefonu iš Vašingtono sakė J. Olekas, dalyvaujantis tarptautinės valstybių koalicijos, kovojančios prieš „Islamo valstybę“, atstovų susitikime JAV.

Pasak ministro, kariai greičiausiai bus dislokuoti šių metų pabaigoje, arba kitų metų pradžioje netoli Bagdado, o esant poreikiui bus galima pasiųsti ir didesnę instruktorių grupę, nes birželio pabaigoje Seimas suteikė leidimą į šią šalį siųsti iki 30 karių ir civilių. Lietuvos instruktoriai koviniuose veiksmuose nedalyvautų.

JAV kartu su sąjungininkais operaciją „Įgimtas ryžtas“ prieš „Islamo valstybę“ Irake ir Sirijoje pradėjo 2014 m. Kariais ir instruktoriais prie šios operacijos yra prisidėjusios per 20 valstybių, įskaitant Latviją ir Estiją, humanitarinę ir kitokio pobūdžio paramą teikia 66 šalys.

Danija nuo 2014 m. prie „Įgimto ryžto“ operacijos prisideda naikintuvais F-16, taip pat specialiųjų operacijų pajėgomis ir kariniais instruktoriais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.