Lietuvoje

2021.06.15 12:08

Opozicija Nausėdai išreiškė nuogąstavimus dėl valdančiųjų, o Skvernelis pažėrė kritikos: „Tie pokyčiai po pokyčių nevyksta“

Šarūnas Nekrošius, LRT.lt2021.06.15 12:08

Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį su opozicinių frakcijų atstovais aptarė biudžetą, tiesioginius merų rinkimus, įstatymų iniciatyvas bei kitus aktualiausius klausimus, taip pat buvo paliesta ir teisėsaugos tema ir paskutiniai įvykiai Seime.

„Prezidentas su opozicijos lyderiais aptarė politinę situaciją, tarp paliestų klausimų daugiausia laiko buvo skirta biudžeto reikalams. Frakcijų atstovai išsakė savo nuogąstavimus, kas tinka, ko pasigenda šiame dokumente, taip pat aptartos prezidento įstatyminės iniciatyvos“, – sakė šalies vadovo patarėjas Povilas Mačiulis.

Jo teigimu, su frakcijų atstovais taip pat kalbėta apie tiesioginių merų rinkimų klausimą, kaip paspartinti šio klausimo procesus.

Opozicijos lyderis Saulius Skvernelis padėkojo už šalies vadovo iniciatyvą pirmą kartą šios kadencijos Seime surengti susitikimą su visa parlamento opozicija.

„Turėjome labai dalykišką ir pragmatišką pokalbį svarbiausiais šiuo metu klausimais, išsakėme savo savijautą ir nuomonę dėl darbo organizavimo Seime, Vyriausybės darbo, įvairių iniciatyvų“, – teigia opozicijos lyderis Saulius Skvernelis.

Tiesa, jis turėjo priekaištų dabartiniams valdantiesiems, kurie, pasak jo, panašu, daro viską, kad tik apsunkintų darbą parlamente.

„Kalbėjomės apie tai, matyt, jau konstatuoja tai ne tik pozicija, kad nebėra įstatymų projektų, pažiūrėję į Vyriausybės darbotvarkę mes matome kosmetinius pakeitimus, tos reformos, kurios buvo žadamos, tie pokyčiai po pokyčių nevyksta arba vyksta tokiu labai keistu būdu, kada nekokybiškas įstatymo projektas atsiranda Seime. Vyriausybė ir Seimas turi dirbti savo darbą, negalima prisidengti, kad yra kokybės klausimų reikalavimai ar viskas užgožta pandemijos situacijos valdymo. Kasdienis darbas, jis nesustoja“, – kritikos valdantiesiems po susitikimo su prezidentu negaili S. Skvernelis.

Jis taip pat pabrėžė, jog su G. Nausėda buvo aptarta ir situacija, kaip valdantieji elgiasi su opozicijos atstovais, S. Skvernelis pažymėjo ir Seimo statuto pažeidimus ir „įvairiausius perbalsavimus“.

„Atrodo, kad dirbtinai daroma taip, kad opozicijai savo interesams atstovauti būtų kuo sunkiau. Manau, kad prezidentas tą Seimo virtuvę turi žinoti, ir ją iš pirmų lūpų išgirdo“, – teigė S. Skvernelis.

Paklaustas, kaip vertina savo ir prezidento santykius, S. Skvernelis pabrėžė, kad tai buvo pirmas jo, kaip opozicijos lyderio, ir šalies vadovo susitikimas, pasak jo, susitikimas buvo dalykiškas, darbinis.

LRT.lt primena, kad opozicinėmis Seime yra pasiskelbusios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, Lietuvos socialdemokratų partijos, Darbo partijos frakcijos bei Lietuvos regionų frakcija.

Jos parlamente turi 64 atstovus iš 141.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.