Lietuvoje

2021.06.15 10:11

Anušauskas: Bideno žinutė NATO sąjungininkams – aiški, atvira ir besąlygiška

LRT RADIJAS, LRT.lt2021.06.15 10:11

Jungtinių Valstijų prezidentui NATO viršūnių susitikime kolektyvinės gynybos principą pavadinus šventu, Lietuvos krašto apsaugos ministras teigia, kad tai svarbi žinia šalies saugumui. Pasak Arvydo Anušausko, šiuo teiginiu Joe Bidenas dar kartą patvirtina besąlygiškus sąjungininkų įsipareigojimus.

„Mums tai yra svarbi žinia, nes mes visada atgrasymo politikoje stengiamės išnaudoti visus elementus, ne tik Europos sąjungininkų, bet ir mūsų kitų strateginių sąjungininkų už Atlanto, šiuo atveju JAV. Prezidento J. Bideno dar vienas deklaravimas, jis įsijungė į tą plejadą prezidentų, kurie visą tai viešai, atvirai ir tiesiai pasakė – penktas NATO straipsnis mums galioja ir besąlygiškai“, – LRT RADIJUI sako KAM vadovas A. Anušauskas.

LRT.lt primena, kad NATO viršūnių susitikime Briuselyje Aljanso lyderiai pirmadienį tarėsi, kaip efektyviai atremti Rusijos keliamas grėsmes euroatlantinei erdvei ir siekė atnaujinti Aljanso strategiją ateinančiam dešimtmečiui.

Pirmą kartą lyderiai itin didelį dėmesį skyrė augančiai Kinijos grėsmei. Paklaustas, ar Lietuvai nekyla pavojus, kad NATO pagrindinė diskusija vis labiau suksis apie Kiniją, o ne Rusiją, prezidentas tikino, kad dėl to baimintis nereikėtų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.