Lietuvoje

2016.07.20 16:45

VRK: konservatoriai surinko pakankamai parašų prieš Astravo AE

ELTA2016.07.20 16:45

Konservatoriams pavyko surinkti pakankamai piliečių parašų, kad Seimui būtų galima pateikti siūlymą boikotuoti elektrą iš Baltarusijoje statomos Astravo atominės elektrinės, konstatavo parašus patikrinusi Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

Anot VRK pirmininko pavaduotojos Lauros Matjošaitytės, konservatorių iniciatyvinė grupė pateikė 64 751 piliečio parašą, 63 040 iš jų buvo užregistruoti komisijos išdalytuose parašų rinkimų lapuose, o 1 711 piliečių pasirašė elektroniniu būdu. Bendras reikalavimų neatitikusių parašų skaičius neviršijo 5 proc. visų surinktų parašų.

Savo sprendimą VRK patvirtins ketvirtadienį vyksiančiame posėdyje.

Parašus rinkę konservatoriai siūlo priimti Elektros energetikos sistemos bei elektros energijos rinkos apsaugos įstatymą, kuris Lietuvoje draustų pirkti Astrave gaminamą elektros energiją ir neleistų naudotis šalies energetiniais tinklais baltarusiškos elektros eksportui į Vakarų valstybes. Daugiau kaip 50 tūkst. piliečių palaikymo sulaukusią teisės akto iniciatyvą Seimas privalo svarstyti.

Minsko pareigūnų teigimu, pirmasis Astravo elektrinės reaktorius bus paleistas 2018 m., o daugiau kaip 60 proc. čia pagamintos elektros energijos bus eksportuojama. Lietuva yra išsakiusi nuogąstavimų dėl statomo objekto saugumo. Vilnius taip pat pabrėžia, kad elektrinė statoma netinkamai parinkus statybų aikštelę ir neatlikus tarptautinius standartus atitinkančio poveikio aplinkai vertinimo.

Astravo AE statoma už maždaug 50 kilometrų nuo Vilniaus. Numatyta, kad reaktoriai bus aušinami Neries upės vandeniu. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt