Lietuvoje

2021.06.15 08:35

Pastarąsias dvi paras naujų migrantų iš Baltarusijos neatvyko, padėtį ministrė įvardija stabilia

Rūta Kupetytė, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2021.06.15 08:35

Į palapinių miestelį Pabradėje nuo antradienio bus pradedami perkelti migrantai, pastarosiomis savaitėmis neteisėtai kirtę Lietuvos ir Baltarusijos sieną. Reikiamos sąlygos jame, pasak vidaus reikalų ministrės, bus užtikrintos, analogiškas palapines naudoja ir Lietuvos kariai.

Šiuo metu rezerve turima apie 350 apgyvendinimo vietų, pastarąsias dvi paras naujų migrantų nebuvo, antradienį LRT RADIJUI sakė ministrė Agnė Bilotaitė.

„Šiuo metu tokio poreikio (ekstremaliai situacijai) nematome, reikia pasakyti, jog nei praėjusią, nei šią naktį neturėjome naujų neteisėtų migrantų, tad kol kas lyg ir stabilu, bet, žinoma, esame pasiruošę, nes suprantame, kad mūsų migracijos sistema nėra guminė ir negalės talpinti didžiulio kiekio žmonių. Šiuo metu turime rezerve apie 350 vietų, šiandien turėtų būti pradėti perkeliami žmonės į mūsų palapinių miestelį“, – sakė ji.

Padidėję žmonių srautai į Lietuvą siejami su kassavaitiniais skrydžiais iš Stambulo ir Bagdado į Minską, todėl nesitikima, jog kelios pasyvios paros reiškia pastarojo meto tendencijų pokytį.

„Tokia tendencija, kad po šių skrydžių mes matome naujus srautus. Šiandien negalėtume padaryti aiškių ir konkrečių išvadų, kad kažkas gerėja, todėl turime būti pasiruošę“, – pridūrė ministrė.

A. Bilotaitės teigimu, „Frontex“ tarnybos pareigūnai, padėsiantys tvarkytis su situacija pasienyje, atvyks liepos viduryje. Numatoma, kad poreikis vis dar išliks, o šiuo metu, pasak vidaus reikalų ministrės, savi resursai yra pakankami.

„Nėra taip, kad mūsų siena yra kiaura, pareigūnai dirba puikiai“, – sakė A. Bilotaitė.

Tuo tarpu Baltarusijos piliečių judėjimas į Lietuvą sustojo po to, kai šalyje su retomis išimtimis įsigaliojo draudimas išvykti,

„Šiuo metu yra pavieniai tokie atvejai, nes suprantama, kad tai sudėtinga. Tai lengva padaryti tik tiems asmenims, kurie atvyksta iš Irako, Sirijos, kadangi ten, matomai, dalyvauja ir patys Baltarusijos pareigūnai. Tai yra tam tikros organizuotos schemos“, – sakė A. Bilotaitė.


Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.