Lietuvoje

2021.06.15 06:49

Per šalį plaukiantys debesys nuotaikos negadins – numatomas tik trumpas lietus, o šiluma laikysis ir toliau

LRT RADIJAS, LRT.lt2021.06.15 06:49

Per šalį antradienį praplauks šaltasis atmosferos frontas, o kartu su juo – debesys. Tačiau, kaip LRT RADIJUI sako Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) sinoptikas Paulius Starkus, iš jų iškris tik trumpas lietus, o vasariška šiluma laikysis ir toliau.

Antradienio rytas Lietuvoje, anot sinoptiko, yra gana kontrastingas. Vakarinėje šalies dalyje dangus yra aptraukas debesimis, kai kur ir silpnai lynoja. O rytinėje šalies dalyje į darbus skubantys gyventojai gali džiaugtis saulės spinduliais.

Antradienį per šalį slinks nors ir nelabai aktyvus, tačiau vis tik šaltasis atmosferos frontas. Jis daug drėgmės neatneš, tačiau lems kintantį debesuotumą. Todėl pirmoje dienos pusėje labiau apniukę bus šalies vakaruose, o popietę jam pasitraukus vakaruose pragiedrės, tačiau apniuks Lietuvos rytuose. Visgi, sinoptikas nurodo, kad vakare visur turėtų pragiedrėti.

Trumpo lietaus sulauksime beveik visoje Lietuvoje, tačiau jis nebus stiprus ar gausus.

Vėsiausia diena numatoma vakariniame šalies pakraštyje – čia temperatūra svyruos tarp 18–19 laipsnių šilumos. Daugelyje rajonų vyraus kiek šiltesni orai – numatoma 21–24 laipsnių šiluma, o pietrytiniuose rajonuose temperatūra pakils ir iki 24–25 laipsnių šilumos.

Daugiau – specialioje LRT.lt orų skiltyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.