Aktualijos

2021.06.14 22:37

Vėlyva sesija ir į užsienį stojančiųjų nerimas: ar pavyks laiku pristatyti brandos atestatus?

Urtė Korsakovaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.06.14 22:37

Prasidėjus pagrindinei egzaminų sesijai, į užsienį studijuoti stojantys abiturientai nerimauja ne tik dėl egzaminų – bet ir ar pavyks laiku pristatyti brandos atestatus. Švietimo ministrė sako, jog egzaminai pavėlinti, kad moksleiviai turėtų daugiau laiko pasiruošti, ir pataria į laukti nenorinčius universitetus kreiptis individualiai.

Po mokslų prieš egzaminus galvą kas vakarą pravėdina pasivaikščiojimai su augintiniu Cerberiu. Abiturientė Vakarė Kuodytė toliau ketina mokytis Jungtinėje Karalystėje. Tačiau nerimauja, ar spės brandos atestatą pateikti laiku.

„Dar nežinau nieko, sistemos stringa, niekas nieko nežino, nuotolinis mokymas irgi neprideda, nuotolinis taisymas, visi aukštyn kojom pakelti, pati nežinau visų niuansų“, – pripažįsta abiturientė.

Žinios. Pradedami skiepyti 12-15 metų vaikai

Šiemet egzaminų sesija prasidėjo dviem savaitėmis vėliau nei įprastai. Tiesa, pernai egzaminai vyko dar vėliau. Šiemet rezultatai turėtų paaiškėti iki liepos 23-osios. Tai reiškia, kad brandos atestatą abiturientai turėtų gauti liepos pabaigoje.

„Lietuvių egzamino rezultatai bus paskelbti vėliausiai liepos 16 dieną, visų kitų – iki liepos 23 dienos, tai mes tikimės, kad pavyks ne tik laiku, bet ir paankstinti, kad gautų laiku abiturientai rezultatus, o toliau atestatų spausdinimas vyksta mokyklose“, – teigia Nacionalinės švietimo agentūros vadovė Rūta Krasauskienė.

Tačiau ne visi universitetai nori tiek laukti. Kai kurie studijų konsultantai sako, kad dažnai vėluojančių moksleivių nelinkę laukti aukščiausiai reitinguose esantys universitetai – priimantys geriausius.

„Nemokamas mokslas, dideli srautai stojančiųjų, plius prestižas, vieta reitinge, konkursai dideli ir taip toliau. Šitas segmentas nėra linkęs laukti“, – konstatuoja Studijų konsultantė Renata Žukovska.

„Kalba.lt“ studijų užsienyje vadovas Paulius Jakuitis pažymi, kad dalyje universitetų tikrai gali kilti tam tikrų kliūčių.

„Gali kilti tam tikrų problemų moksleiviams, kurie planuoja mokytis Vokietijoje, vokiečių kalba, tam tikruose universitetuose, taip pat Danijos, Orhusas eilę metų turi terminus, kurie yra liepą. Skandinavijos, sakyčiau, universitetai, Olandijos universitetai nebent yra tie, kurie turi kažkokias išskirtines programas“, – teigia P. Jakuitis.

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė sako, jog egzaminai pavėlinti, kad moksleiviai turėtų daugiau laiko pasiruošti, ji pataria į laukti nenorinčius universitetus kreiptis individualiai.

„Galima individualiai kreiptis ir parašyti universitetams išdėstant situaciją, ir tikrai universitetai žiūri nuolaidžiai, jeigu yra tokių atvejų, gali net ir ministerija kreiptis su prašymu palaukti“, – teigia švietimo ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Abiturientė Vakarė kartu su bendraklasiais sako ketinanti kreiptis į universitetą ir prašyti palaukti. Apeliacijas teiksiantys abiturientai brandos atestatą gaus dar vėliau – jų atsakymai vėliausiai turėtų paaiškėti iki rugpjūčio 2-osios.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.