Lietuvoje

2021.06.15 11:54

Pasienyje protestuojanti baltarusė: režimas suėmė į ligoninę atvykusią aktyvistę, namuose liko mažametis sūnus

LRT RADIJO laida „60 minučių“, LRT.lt2021.06.15 11:54

Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje ties Medininkais daugiau nei savaitę prieš neteisėto prezidento Aliaksandro Lukašenkos režimo sprendimą uždaryti sausumo sienas protestuoja baltarusiai. Protestuotoja Marina LRT RADIJUI sako pirmadienį sužinojusi, kad Minsko ligoninėje sulaikyta aktyvistė, kuri ten atvyko darytis hemoterapijos procedūros. Pasak jos, moteris diktatoriaus režimo kankinta jau anksčiau. Namuose liko jos mažametis sūnus.

Protesto organizatorius Vitali Aleinik skaičiuoja, kad protestuojama jau aštunta diena. Pasak jo, tokios pat protesto akcijos vyksta ir kitose, sieną su Baltarusija turinčiose šalyse: Latvijoje, Lenkijoje ir Ukrainoje. Šiais protestais, anot jo, norima priminti tarptautinei bendruomenei, kad situacija Baltarusijoje nuo rinkimų, deja, nepasikeitė.


„Pagrindinis protestuotojų tikslas yra tas, kad jie būtų išgirsti, kad žmonės matytų, jog baltarusiai yra visoje Europos Sąjungoje (ES). Norime, kad mus matytų ir išgirstų“, – LRT RADIJO lauko studijoje Medininkuose sako V. Aleinik.

Protestų organizatorius patikina, kad akcijos dalyviams pasienyje yra įkurtas palapinių miestelis.

Norime, kad ES nuo kalbų prieitų prie realių veiksmų, sako pašnekovas. „Kalba eina apie sankcijas. Protestuotojai reikalauja sankcijų, – sako jis. – Negalima vienu metu deklaruoti, kad esi prieš režimą ir tuo pat metu palaikyti kažkokius ryšius su juo. Norime, kad politikai nustotų kalbėti ir imtųsi realių veiksmų. Tuo pačiu ir prekybos su Baltarusija stabdymo.“

Proteste Lietuvos-Baltarusijos pasienyje dalyvaujanti Marina Garbu į mūsų šalį atvyko praėjusiais metais. „Palapinių miestelyje esu dėl to, kad noriu namo“, – nedaugžodžiauja protestuotoja.

Mergina tvirtina visai neseniai sužinojusi, kad jos kolegė iš organizacijos „Strana dlya zhizni“ buvo sulaikyta Minske.

„Tai moteris, kuri pasirinko ne vaikus, ne savo darbą, ne gyvenimą, o kovą už Baltarusijos laisvę. Moteris režimo buvo sumušta, su ja buvo žiauriai pasielgta. Ji badavo. Režimas privedė ją prie tokios situacijos, kad jai prireikė hemoterapijos, – pasakoja protestuotoja Marina. – Vasario mėnesį ji buvo nuteista. Kadangi hemoterapija yra tokia procedūra, dėl kurios tu turi nuolat pasirodyti ligoninėje, tai šiandien ji ten pasirodė ir buvo suimta. Namuose liko jos mažametis sūnus.“

Viso reportažo iš Medininkų klausykitės radijo įraše.


Parengė Vismantas Žuklevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.