Lietuvoje

2021.06.14 15:45

Teismas atmetė Kirkorovo skundą dėl draudimo atvykti į Lietuvą

atnaujinta 16.00
Modesta Gaučaitė-Znutienė, LRT.lt2021.06.14 15:45

Vilniaus apygardos administracinis teismas atmetė pareiškėjo Rusijos ir Bulgarijos piliečio Filipo Kirkorovo skundą atsakovui Migracijos departamentui dėl sprendimo panaikinimo.

Skunde pareiškėjas prašė panaikinti Migracijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos 2021 m. sausio 19 d. sprendimą, kuriuo jam buvo uždrausta atvykti į Lietuvos Respubliką iki 2026 m. sausio 18 d. ir buvo įrašytas į užsieniečių, kuriems draudžiama atvykti į Lietuvos Respubliką, nacionalinį sąrašą.

Teismas, išnagrinėjęs administracinę bylą, konstatavo, kad Migracijos departamentas sprendimą uždrausti užsieniečiui atvykti į Lietuvos Respubliką priėmė atsižvelgęs į kompetentingos institucijos – Užsienio reikalų ministerijos – pateiktą informaciją, jog užsienietis kelia grėsmę valstybės saugumui.

„Teismas atmetė Kirkorovo skundą,l Migracijos departamento sprendimą paliko nepakeistą. Teismas vadovavosi įstatymo dėl užsieniečių teisinės padėties nuostatomis ir pripažino, kad Migracijos departamentas pagrįstai įvertino Užsienio reikalų ministerijos pateiktą informaciją ir turėjo pagrindą priimti tokį sprendimą“, – komentavo teisėja Ina Kirkutienė.

Tiesa, F. Kirkorovas teismo sprendimą dar gali skųsti, tam jis turi 14 dienų.

Anot teisėjos, Užsienio reikalų ministerija yra kompetentinga teikti Migracijos departmentui informaciją apie asmenis, kurie kelia grėsmę Lietuvos saugumui. Būtent tokią informaciją, anot teisėjos, ministerija ir pateikė.

„Migracijos departamentas sprendimą priėmė tą pačią dieną, kai tik gavo ministerijos prašymą. Pagal įstatymą, tokį sprendimą Migracijos departamentas privalo priimti per vieną darbo dieną, taigi Migracijos departamentas priėmė tą pačią dieną.

Papildomų dokumentų Migracijos departamentas iš Užsienio reikalų ministerijos nereikalavo, Migracijos departamentui pakako tos informacijos, kurią gavo iš ministerijos. <...> Byloje duomenų, paneigiančių Užsienio reikalų ministerijos informaciją, nėra“, – sakė I. Kirkutienė.

Teismas vyko rašytinio proceso tvarka, F. Kirkorovo gynėjai teigė, kad draudimas atlikėjui atvykti į Lietuvą pažeidžia jo judėjimo laisvę, nes yra ir Bulgarijos Respublikos pilietis. Tačiau teismas įvertino, kad F. Kirkorovas gali laisvai judėti į kitas ES valstybes, o jokių šeimyninių ryšių Lietuvoje jis neturi.

„Todėl draudimas penkerius metus atvykti į Lietuvą yra proporcingas“, – teigė teisėja.

Užsienio reikalų ministerija rašte Migracijos departamentui nurodė, kad F. Kirkorovas yra populiarus Rusijos Federacijos atlikėjas ir prodiuseris, dėl savo aktyvios koncertinės ir organizacinės veiklos darantis įtaką įvairiems visuomenės sluoksniams Rusijos Federacijoje ir kitose buvusios SSSR valstybėse, jo koncertinė veikla užsienio valstybėse oficialių Rusijos Federacijos pareigūnų atvirai įvardijama kaip Rusijos Federacijos „minkštosios galios“ sklaidos įrankis. F. Kirkorovas nuolat lankosi ir koncertuoja Rusijos Federacijos neteisėtai aneksuotame Krymo pusiasalyje, taip sąmoningai paneigdamas Ukrainos teritorinį integralumą ir suverenitetą bei netiesiogiai pateisindamas agresyvius Rusijos Federacijos veiksmus.

Už šiuos veiksmus jis įtrauktas į Ukrainoje nepageidaujamų asmenų, kuriems draudžiama lankytis šioje šalyje, sąrašą. Ministerijos nuomone, F. Kirkorovo lankymasis Lietuvoje gali kelti grėsmę Lietuvos Respublikos saugumui.

Teismas, atsižvelgdamas į Lietuvos Respublikos Seimo 2017 m. kovo 16 d. rezoliuciją „Dėl tebevykdomos Krymo okupacijos ir aneksijos pasmerkimo“ ir įvertinęs Užsienio reikalų ministerijos pateiktą informaciją, padarė išvadą, kad Migracijos departamentas turėjo pagrindą pripažinti, jog pareiškėjo veiksmų pobūdis sudarė pagrindą konstatuoti jo keliamą grėsmę valstybės saugumui. Byloje įrodymų, paneigiančių tokio vertinimo teisėtumą, nėra.

Teismas taip pat pažymėjo, jog pareiškėjo skundo argumentas, kad jam pritaikyta poveikio priemonė yra neproporcinga ir diskriminacinio pobūdžio, yra teisiškai nepagrįsta.

Šis sprendimas per 14 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.