Lietuvoje

2016.07.20 12:08

Parengta interpeliacija Vilniaus mero pavaduotojui L. Kvedaravičiui

LRT.lt2016.07.20 12:08

Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) frakcija Vilniaus miesto savivaldybės taryboje parengė interpeliaciją Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus pavaduotojui Linui Kvedaravičiui ir surinko daugiau kaip trečdalį reikiamų balsų nepasitikėjimui juo pareikšti. Vicemeras įtariamas nesusitvarkantis su savo pareigomis, kaip rašoma pranešime spaudai.

„Strategiškai svarbūs Savivaldybės projektai, kuriuos kuruoja L. Kvedaravičius, lydimi korupcijos skandalų ir patekę į teisėsaugos institucijų akiratį, smarkiai vėluoja, netinkamai įgyvendinami, su tiekėjais vėluojama atsiskaityti. R. Šimašiaus komanda deklaravo skaidrumą, tačiau matome interesų grupių protegavimą ir visišką nekompetenciją“, – sakė Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) frakcijos Vilniaus miesto savivaldybės taryboje seniūnas Žilvinas Šilgalis.

Pasak Ž. Šilgalio, pirmiausia įtarimų sukėlė Vilniaus miesto savivaldybės sprendimas leisti konkursą laimėsiančiam koncesininkui ant Šeškinės kalno, šalia būsimo daugiafunkcio stadiono, statyti daugiabučius. Specialiųjų tyrimų tarnyba pateikė išvadą, kad Šeškinės daugiafunkcinio centro projektas vykdomas neskaidriai, bei STT nuomone, sudarytos prielaidos galimai korupcijai.

L. Kvedaravičius galimai protegavo ir verslininkų interesus, kurie ketino statyti krematoriumą Pavilnių ir Verkių regioniniame parke, Olandų gatvėje.

Interpeliacijos iniciatoriai taip pat amano, kad koncernas „MG Baltic“ turėjo interesų ir dėl baseino Vilniuje, S. Nėries g., statybos darbų. Konkursą laimėjo įmonių grupė, koncerno „MG Baltic“ įmonę „Mitnija“ samdanti kaip rangovą. Be to, konkurso laimėtoju paskelbta įmonė pasiūlė 700 000 eurų didesnę kainą. Priimta, kad tokiais atvejais būna skelbiamas naujas atviras konkursas, tačiau Vilniaus miesto savivaldybės sprendimu buvo pereita prie tiesioginių derybų. Viešųjų pirkimų tarnyba paskelbė, kad šis viešasis pirkimas turi būti nutrauktas.
L. Kvedaravičiaus kuruojamos Vakarinio aplinkkelio statybos taip pat netenkina savivaldybės tarybos narių.

L. Kvedaravičius, liberalų frakcijos teigimu, ignoruoja ir Vilniaus viešojo transporto problemas, dėl to prastėja viešojo transporto paslaugų kokybė.

Dėl išvardytų aplinkybių L. Kvedaravičiui reiškiamas nepasitikėjimas, kurį savo parašais patvirtino jau 20 Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narių ir artimiausiu metu bus teikiamas Tarybai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.