Lietuvoje

2021.06.14 13:03

Per anglų kalbos egzaminą abiturientai rašė apie nuomonės lyderius feisbuke, instagrame ir kituose socialiniuose tinkluose

atnaujinta 14.21
Aida Murauskaitė, LRT.lt2021.06.14 13:03

„Egzaminas nebuvo sunkus“, – šitaip sakė abiturientai po šiandien vykusios pirmosios anglų kalbos egzamino dalies. Viena iš užduočių – parašyti apie nuomonės formuotojų poveikį socialiniuose tinkluose trauką ir įtaką.

Pirmadienį abiturientai laikė anglų kalbos egzamino pirmąją dalį – jie atliko klausymo, skaitymo ir rašymo užduotis. Anglų kalbos egzaminas – populiariausias pasirenkamasis egzaminas tarp kandidatų. Šį užsienio kalbos egzaminą pasirinko laikyti 18 tūkst. 433 kandidatai. Panašus skaičius jaunuolių ir pernai rinkosi šį egzaminą.

Egzamino užduotis yra čia.

Pakalbintų abiturientų nuomonės dėl gegužės mėnesį jau vykusių gyvų pamokų nuomonės išsiskyrė: daliai nuotolinis mokymas buvo tinkamesnis būdas susikaupti ir geriau pasirengti egzaminams, o kitiems gyvai matomų mokytojų pagalba paskutinėmis mokslo metų savaitėmis tapo tiesiog neįkainojama.

Aleksandra: buvau pamiršusi, ką reiškia mokytis klasėje

Abiturientė Aleksandra Dmitrijeva iš Vilniaus Vasilijaus Kačialovo gimnazijos norėtų studijuoti grafinį dizainą Nyderlanduose. Per anglų kalbos egzaminą ji rašė rašinį apie tai, kokią įtaką daro feisbukas, instagramas.

„Svarbiausia išlaikyti, bet tikiuosi 70-80 balų“, – sakė Aleksandra. Jos kraitėje – jau laikyti mokyklinis lietuvių kalbos ir literatūros, dailės egzaminai.

Mergina labai džiaugėsi, kad gegužę dvyliktokai galėjo grįžti į klases, pasak jos, gyvos pamokos smarkiai prisidėjo prie to, kad ji tvirčiau jausdamasi ėjo į egzaminus.

„Dėl to mėnesio klasėje aš kur kas geriau parašiau lietuvių kalbos rašinį. Na, tikiuosi, kad geriau. Aš jau buvau pamiršusi, ką reiškia mokytis kaip visada. Nuotolinis mokymas, žinoma, buvo gera išeitis, bet tik laikinai, juolab ne visi mokytojai moka gerai naudotis kompiuteriu“, – šypsojosi Aleksandra.

Futbolininkė abiturientė: prie kaukių seniai visi pripratome

„Jei mokeisi, išlaikyti įmanoma. Rašinio tema buvo lengva, klausymo dalis taip pat aiški“, – sakė futbolininkė Neonila Ivanovskaja iš Vilniaus Vasilijaus Kačialovo gimnazijos.

Futbolas nuties jai kelią ir į ateitį – Neonila rinksis studijas Sporto universitete. Jai prie širdies sporto ir turizmo vadyba.

N. Ivanovskaja laikė privalomą lietuvių kalbos ir literatūros bei biologijos egzaminus, taip pat laikys matematikos egzaminą.

„Nuotolinis mokymasis bent jau mane paveikė labai smarkiai. Esu žmogus, kuris geriau supranta, kai mato ne ekraną, kuriame kartais net mokytojo vaizdo, paveiksliuko nėra, o gyvą žmogų. Man prireikė korepetitoriaus pagalbos“, – neslėpė abiturientė.

Tai, kad egzaminų sesija vyksta dar neatšaukus karantino, jos negąsdina. „Prie kaukių seniai visi pripratome“, – nusišypsojo mergina.

Maksimas eis į kariuomenę, o paskui – studijos

Vasilijaus Kačialovo gimnazijos abiturientas Maksimas Novošinski sakė nesitikintis itin aukštų rezultatų, planuojantis tiesiog išlaikyti.

„Kaip matote anksčiau išėjau iš egzamino. Pati užduotis nebuvo labai sunki, palyginti su ankstesnių metų užduotimis“, – sakė Maksimas.

Jam dar liko matematikos egzaminas ir antroji anglų kalbos egzamino dalis. O po mokyklos baigimo vaikinas eis į kariuomenę.

„Man patinka kariuomenė. Norisi tapti vyru“, – sakė Maksimas.

Ką veiks po tarnybos, spręs vėliau, tačiau apdairiai pasirinko laikyti matematiką ir anglų kalbą, kad galėtų vėliau stoti į universitetą. Labiausiai jį traukia matematika.

Lūkestis – per 90 balų

„Egzaminas nebuvo labai sunkus, bet tikėjausi, kad bus lengviau. Tačiau viskas bus gerai“, – sakė kiek po 11-tos valandos iš egzaminų centro išėjusi vilnietė Arina Boreiko iš Vasilijaus Kačialovo gimnazijos.

Nors jos lūkesčiai dėl lengvesnio egzamino nepasiteisino, mergina viliasi pelnyti per 90 balų. Ji pabrėžė, kad jos gimnazijoje anglų kalbos mokymo lygis yra aukštas, tad tiek jai, tiek kitiems bendramoksliams keblumų neturėtų kilti.

Mergina tikra, kad ir ilgą laiką užtrukęs nuotolinis mokymasis jos rezultatų nepaveikė, mat jai patiko mokytis iš namų.

„Ir pažymiai geresni buvo. Tiesa, kiti sako, kad nepatiko toks mokymasis. Gal tiesiog motyvacijos stygių tai rodo“, – sakė Arina.

Anksčiau ji manė, kad egzaminai, atsižvelgiant į koronaviruso pandemiją, galėtų vykti ir nuotoliniu būdu, tačiau, pasak abiturientės, tokiu atveju būtų sunku užtikrinti tai, kad nesąžiningi abiturientai nesukčiaus.

„Manau, kad dabar jau saugu egzaminus laikyti ir gyvai, juolab dauguma mokinių jau vakcinuoti“, – sakė A. Boreiko.

Anglų kalbą laikyti ji rinkosi dėl dviejų priežasčių: mergina nori patekti į valstybės finansuojamą vietą universitete, tad jai reikia daugiau egzaminų išlaikyti valstybiniu lygiu, antra, užsienio kalba jai patinka, o ir sekėsi mokytis.

„Manau, kad daug mokinių patinka ir sekasi anglų kalba“, – kodėl šis egzaminas toks populiarus, paaiškino mergina.

Ji norėtų studijuoti mediciną Vilniaus universitete, tad laikė ir biologijos egzaminą.

Nuotolinis apkarpys rezultatus

Dominikai Pileckajai egzaminas pasirodė lengvas, ji nelaukė jo pabaigos ir išėjo anksčiau. Šiam egzaminui mergina metus ruošėsi su korepetitoriumi.

Jai dar liko istorijos ir matematikos egzaminai, D. Pileckaja ketina studijuoti teisę.

„Karantinas ir nuotolinis mokymas tikrai paveiks mūsų rezultatus, reikėjo daug mokytis patiems, o motyvacijos ne visiems pakako“, – sakė Dominika.

Simono Konarskio gimnazijos abiturientui Dariušui Šitel šiemetinio egzamino užduotis pasirodė lengvesnė nei praėjusių metų. Tiesa, pasak jo, bendrai paėmus, brandos egzaminų sesijos rezultatai bus prastesni, nei kad būtų buvę, jei pandemija nebūtų visų įkalinusi namie.

Dariušas jau laikė lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą, o po anglų kalbos jo dar laukia matematika, antroji anglų kalbos egzamino dalis ir gimtosios lenkų kalbos egzaminai.

Jo siekis – studijuoti grafinį dizainą.

Brandos atestatui gauti reikia išlaikyti du brandos egzaminus: privalomą lietuvių kalbos ir literatūros ir dar vieną dalyko brandos egzaminą ar atlikti brandos darbą. Iš viso kandidatai gali rinktis ir laikyti ne daugiau kaip septynis brandos egzaminus.

Šiemet brandos egzaminų sesija prasidėjo pora savaičių anksčiau nei pernai, birželio 7-ąją. Pagrindinė sesija baigsis liepos 2 dieną. Iš viso brandos egzaminus pasirinko laikyti 27 tūkst. 539 mokiniai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.