Naujienų srautas

Lietuvoje2016.07.19 23:06

Nesvarbu, kas bus JAV prezidentu, svarbu, kokį santykiai su išrinktuoju sukursime

Dar neseniai buvo juokiamasi, kad Donaldas Trumpas nori tapti kandidatu į JAV prezidento postą, bet juokai baigėsi. D. Trumpas jau rimtas Hillary Clinton važovas.

„Daugelis Amerikoje tiki, kad šalis liks tokia, kaip buvo. Visgi Lietuvos politikai turi suprasti, kad tik jų pačių iniciatyva galima sukurti geresnį santykį su būsimu JAV prezidentu – ar tai būtų H. Clinton ar D. Trumpas“, – savo nuomonę laidoje „Aktualus interviu“ išsakė buvęs Lietuvos ambasadorius JAV Žygmantas Pavilionis.

Anot Ž. Pavilionio, santykiai su H. Clinton yra geri, tačiau jie tokie tapo per dvejus trejus metus.

O, pavyzdžiui, sukurti santykius su Baracku Obama užtruko penkerius metus. „Visa tai buvo padaryta didžiulėmis prezidentės Dalios Grybauskaitės ir diplomatų pastangomis, tačiau Lietuvos politikai prie to neprisijungė“, – esamą padėtį kritikavo buvęs Lietuvos ambasadorius JAV.

„Prezidento blogumas ar gerumas nepriklauso nuo to, kas jis yra – D. Trumpas ar V. Putinas. Koks bus prezidentas, ir koks bus jo santykis su Lietuva – priklauso nuo mūsų pačių. Mes turėtume rasti priėjimą prie būsimo JAV prezidento ir paaiškinti jam savo problemas. Gruzinai jau turi tą priėjimą – šioje šalyje jau baigiamas konstruoti D. Trumpo bokštas, jų ryšiai yra tvirti“, – pastebėjimais laidoje dalinosi Ž. Pavilionis.

Laidoje „Aktualus interviu“ – plačiau apie esamus Lietuvos ir JAV santykius, taip pat D. Trumpo galimybę tapti JAV prezidentu. Laidos svečiai – buvęs Lietuvos ambasadorius JAV Ž. Pavilionis ir Rytų Europos studijų centro direktorius Linas Kojala.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi