Lietuvoje

2016.07.19 21:16

Nuo žaibo sudegusią mokyklą finansiškai parems vyriausybė

Zinaida Paškevičienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.07.19 21:16

Nuo žaibo sukelto gaisro nukentėjusią Panevėžio rajono Piniavos mokyklą-darželį parems vyriausybė – iš rezervo fondo žadama skirti 300 tūkst. eurų, nors rajono savivaldybė prašo dvigubai didesnės sumos.

Praėjus dviem savaitėms po gaisro statybininkai jau remontuoja stogą, kelia gegnes. Pasak mokyklos direktorės, skubama apsaugoti patalpas nuo kritulių, o vėliau bus imtasi vidaus remonto darbų.

„Sudegęs ne tik stogas, bet ir trečio aukšto patalpos, graži didelė salė ir dvi ikimokyklinio ugdymo grupių patalpos, jas dabar laikinai perkelsim į kitus aukštus. Nuo žaibo sugadinta įranga ir kompiuteriai. Neturim elektros, negalim patikrinti visko“, – sakė Piniavos mokyklos-darželio direktorė Alvida Tamošiūnienė.

Trenkus žaibui ir nuo jo užsiliepsnojus mokyklos stogui, gaisras pripažintas ekstremaliuoju įvykiu, todėl Panevėžio rajono savivaldybė prašo vyriausybės skirti 650 tūkst. eurų. Suma bus tikslinama trečiadienį vyriausybės posėdyje, tačiau, apžiūrėjęs mokyklą, premjeras Algirdas Butkevičius patikino, kad bus skirta apie 300 tūkst. eurų. Beje, jis nusistebėjo, kad mokyklos pastatas nebuvo draustas.

„Kiekvienas objektas turi būti apsaugotas, kaip įmanoma tvarkingai prižiūrimas, o kalbant apie draudimą – tai čia tam tikras aplaidumas. Manau, kad tai – didžiulė pamoka ne tik šiai savivaldybei, bet ir kitoms“, – sakė premjeras.

Tuo metu Panevėžio rajono savivaldybės vicemeras Algirdas Pocius sakė, kad draudimas – brangus, ir jeigu reiktų apdrausti visus svarbius pastatus tam nebūtų lėšų.

„Kai pamatai tokia bėdas, kokias dabar matom, reiktų paskaičiuoti, kas naudingiau – drausti ar laukti tokios bėdos“, – sakė A. Pocius.

Statybininkai žada mokyklą suremontuoti iki rugsėjo pirmosios.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.