Lietuvoje

2016.07.19 16:21

Apklausa: prekybos tinklų boikoto akciją palaikė 80 proc. gyventojų

ELTA2016.07.19 16:21

Po kilusio triukšmo dėl maisto produktų kainų ir prekybininkų taikomų antkainių gegužę spontaniškai organizuotą akciją „Neikim į parduotuves 3 dienas“ palaikė 8 iš 10 apklaustų šalies gyventojų, nors prie simbolinio prekybos tinklų boikoto prisidėjo kiek mažiau – du trečdaliai respondentų.

Praėjus dviem savaitėms po boikoto akcijos „Baltijos tyrimų“ tyrimų bendrovės atlikta apklausa atskleidė, kad visiškai palaikymą boikotui išreiškė 43 proc. respondentų, dar 37 proc. teigė greičiau pritarią nei nepritarią akcijai. Visišką nepritarimą boikotui išreiškė 3 proc. piliečių, o 11 proc. teigė labiau nepritarią negu pritarią. 6 proc. respondentų apie akciją „Neikim į parduotuves 3 dienas“ neturėjo jokios nuomonės arba į klausimą neatsakė.

Klausiami, ar prekybos centrų boikoto akcijoje dalyvavo, 63 proc. respondentų atsakė teigiamai, 34 proc. teigė nedalyvavę, likę 3 proc. į klausimą neatsakė. Kaip parodė apklausa, trys ketvirtadaliai (77 proc.) gyventojų, kurie pritarė prekybos centrų boikotui, atsakė, kad jie dalyvavo šioje akcijoje - parduotuvėse nepirko 3 dienas.

Rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų bendrovės „Baltijos tyrimai“ marketingo vadovo, sociologo Romo Mačiūno teigimu, didelis akcijos palaikytojų ir dalyvių skaičius rodo, kad maisto produktų kainų klausimas yra vienas aktualiausių ir jautriausių gyventojams, ypač tarp tų, kurie gauna mažesnes pajamas.

„Iš dalies tai patvirtina ir žmonių reakcija bei susidomėjimas „Lidl“ prekybos tinklo atėjimu į Lietuvą“, – Eltai teigė R. Mačiūnas.

„Baltijos tyrimų“ iniciatyva atlikta apklausa atskleidė, kad boikoto akcijai labiau pritarti buvo linkusios moterys (47 proc.), jaunimas iki 30 metų (50 proc. visiškai palaikė akciją), taip pat rajonų centrų ir mažesnių miestų gyventojai (49 proc. visiškai palaikė boikotą). Į raginimą nepirkti 3 dienas skeptiškiau žvelgė vyresni nei 50 metų amžiaus respondentai, kaimų gyventojai, taip pat asmenys su aukštuoju išsilavinimu, žmonės, kurių šeimos pajamos per mėnesį viršijo 1 000 eurų, bei pensininkai.

Apklausos duomenimis, trys ketvirtadaliai (77 proc.) gyventojų, kurie pritarė prekybos centrų boikotui, atsakė, kad jie dalyvavo šioje akcijoje.

Daugiau už kitus prekybos centrų boikoto akcijoje dalyvavo moterys (69 proc.), jaunesni nei 50 metų žmonės (65 proc.), rajonų centrų ir mažesnių miestų (68 proc.) bei kaimo (64 proc.) gyventojai, respondentai su vidutinėmis (66 proc.) bei su mažiausiomis (62 proc.) šeimos pajamomis per mėnesį, specialistai ir tarnautojai (67 proc.), bedarbiai ir namų šeimininkės (77 proc.), respondentai, kurie kasdien naudojasi internetu (67 proc.) bei tie, kurie dirba valstybiniame sektoriuje (71 proc.).

Kad nedalyvavo prekybos centrų boikoto akcijoje daugiau nurodė vyrai, vyresni nei 50 metų žmonės, pensininkai bei vadovai, respondentai, kurie savo šeimos finansinę padėtį vertina kaip gerą.

Gitanas Nausėda
5
2021.05.06 08:14

Besitęsiantį konservatorių aiškinimąsi dėl atstovavimo EVT prezidentūra vadina „antivalstybišku“

Pavilionis rėžia – Nausėda vienasmeniškai uzurpavo Briuselį; atnaujinta 10.09
5